Nowy numer 41/2019 Archiwum

Koronka i litania w intencji kapłanów oraz transmisja w sieci

W kaplicy radomskiego Duszpasterstwa Akademickiego modlono się w intencji księży. Modlitwa była transmitowana na żywo na fanpage'u Młodzi Radom.

Inicjatorką akcji 1000 Koronek za kapłanów jest Otylia Sałek z Rady Młodzieżowej Diecezji Radomskiej i fundacji Młodzi Radom. - Patrząc na to wszystko, widzę, że to był naprawdę Boży impuls. Najpierw przyszła mi myśl, by zorganizować wspólną modlitwę za wszystkich kapłanów. Chodziło tu także o to, by wszyscy księża mieli świadomość, że my świeccy modlimy się za nich. Poza tym nie jest nam obojętne, czy księża, których znamy, będą nimi za 5 czy 7 lat, i jakimi będą kapłanami. Przypomniałam sobie także naszą akcję przed Światowymi Dniami Młodzieży, gdy znaleźliśmy osoby, które przez 500 dni odmówiły tyleż Koronek do Bożego Miłosierdzia. Teraz ta liczba została podwojona, ale sama modlitwa miała być odmówiona w jednym czasie - mówi Otylia.

W kaplicy było jedynie kilka osób, a Najświętszy Sakrament wystawił ks. Michał Michnicki, wikariusz parafii św. Jadwigi (to na jej terenie jest siedziba DA). Ale transmisja na żywo pokazywała na ekranie smartfona, że w akcji biorą udział inni.

- Co więcej, gdy zaproszenie pojawiło się na naszym fanpage'u, jako pierwszy odezwał się ksiądz pochodzący z naszej diecezji, który pracuje jako misjonarz na Madagaskarze. Odezwał się pan ze Sztokholmu oraz wielu ludzi z różnych miejsc Polski, na przykład z Lublina czy Bielska-Białej. Pisali także nasi diecezjanie spoza Radomia, którzy zapewniali, że będą się modlić z nami. Stąd wiedziałam, że w kaplicy nie będzie wielu osób, ale wielu będzie się z nami łączyło. A gdy przypomniałam sobie, że w uroczystość Serca Pana Jezusa przypada Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów, który w 1995 roku ustanowił św. Jan Paweł II, zrozumiałam, że nasza akcja to jakiś owoc Bożego impulsu - wyjaśnia O. Sałek.

W modlitwie w kaplicy wzięli udział państwo Katarzyna i Tomasz Gęsiakowie, którzy przyjechali z centrum Radomia z córeczką Weroniką. Są parafianami w katedrze. - O tym spotkaniu dowiedziałam się od koleżanki z liceum. Pomyślałam, że na gruncie ostatnich wydarzeń związanych z Kościołem i aktywności ruchów antykościelnych nasza obecność jest konieczna. Mąż zgodził się natychmiast i jesteśmy - mówi pani Katarzyna. - A trzeba przypominać, bo często o tym nie pamiętamy, że na terenie Polski odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele czy kaplicy daje okazję do otrzymania odpustu cząstkowego. Natomiast Koronka i Msza św. to okazja do otrzymania odpustu całkowitego, oczywiście pod zwykłymi warunkami - dodaje pan Tomasz.

Po modlitwie Koronką, którą poprowadziła pani Małgorzata, katechetka, obecni odmówili Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a ks. Michał udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL