GN 48/2020 Archiwum

Zaproszenie na VII Regaty Diecezji Radomskiej

Impreza odbędzie się 31 sierpnia na zalewie w Jedlni Letnisku. Już można się zgłaszać. Liczba miejsc ograniczona.

Organizatorami imprezy są Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej, Stowarzyszenie "Środowisko Inicjatywa", Wójt Gminy Jedlnia Letnisko oraz Klub Żeglarski "Ikar". Zawody dedykowane są śp. ks. Zdzisławowi Domagale, wielkiemu propagatorowi żeglarstwa, duszpasterzowi akademickiemu i inicjatorowi pieszej pielgrzymki z Radomia na Jasną Górę.

Jak informuje Juliusz Mąkosa, koordynator zawodów, regaty rozgrywane będą na łodziach klasy omega turystyczna. - Łodzie do regat zapewniają organizatorzy. Zawody odbędą się na zalewie w Jedlni Letnisku przy stanicy Klubu Żeglarskiego Ikar (ul. Nadrzeczna 24). Zgłoszenia przyjmowane są do 18 sierpnia - informuje J. Mąkosa, dodając, że w regatach mogą uczestniczyć załogi, w których składzie znajduje się minimum dwóch załogantów i sternik z uprawnieniami żeglarza jachtowego lub wyższymi.

- Liczba miejsc ograniczona, więc o udziale zadecyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy również o informacje dotyczące liczby dodatkowych osób przyjeżdżających do Jedlni, jak rodzina żeglarzy, osoby towarzyszące itp. Pomoże to organizatorom lepiej przygotować regaty - wyjaśnia koordynator.

Bliższe informacje na temat regulaminu i kwestionariusza zgłoszeniowego: tel. 605 686 460; jmonkosa@gmail.com.

Organizatorzy zapewniają bezpieczeństwo na wodzie. - Każdy jacht zostanie wyposażony w środki ratunkowe w liczbie odpowiadającej liczbie załogi. Regaty zostaną zabezpieczone przez ratowników Państwowej Straży Pożarnej - podkreśla J. Monkosa.

Program zawodów:

8.00-9.30 - zgłoszenia załóg do regat

10.00 - odprawa sterników

11.00 - start pierwszego wyścigu

ok. 16.00 - zakończenie wyścigów


"Gość Niedzielny" jest patronem medialnym imprezy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama