GN 48/2020 Archiwum

Wybory ksieni u sióstr klarysek w Skaryszewie

Żyją tu i pełnią codzienną posługę modlitwy, wielbiąc Boga i powierzając Mu każdego człowieka i jego troski.

Dziś po Mszy św. o Duchu Świętym, celebrowanej pod przewodnictwem ks. bp. Henryka Tomasika, odbyła się w naszej wspólnocie Kapituła Wyborcza.
Ksienią (przełożoną) klasztoru została wybrana s. Teresa Dygas. Będzie to druga, 3-letnia kadencja matki ksieni.

Nowo wybraną polecamy modlitwie i życzymy jej obfitości darów Ducha Świętego, opieki Maryi oraz świętych Franciszka i Klary w posłudze w naszej wspólnocie - informują siostry klaryski.

Informacje o działającym na terenie miasta zgromadzeniu można znaleźć również na stronie internetowej miasta i gminy Skaryszew, które bardzo doceniają obecność sióstr: "Prace nad budową klasztoru w Skaryszewie rozpoczęły się w 1995 roku na działce parafialnej sąsiadującej z kościołem św. Jakuba w Skaryszewie. W ciągu roku wybudowano mur oddzielający teren klasztoru, zaadoptowano istniejący budynek na potrzeby życia zakonnego i rozpoczęto dalsze prace. Nad ich przebiegiem czuwała siostra Zofia Tracz oraz Kazimierz Król z Krakowa, zaś od strony technicznej inż. Andrzej Dygas z Radomia. Opracowanie projektu adaptacji budynku oraz budowy nowych obiektów klasztornych zlecono autorskiemu biurowi projektów »Arbach« z Krakowa.

8 grudnia 1997 roku, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, poświęcenia klasztoru dokonał kardynał Franciszek Macharski, metropolita krakowski. Siostry klaryski za patronkę nowego klasztoru obrały Matkę Bożą Ostrobramską, Matkę Miłosierdzia.

Siostry, podejmując dziedzictwo pozostawione przez św. Klarę, żyją w klauzurze, oddają się modlitwie, kontemplacji Chrystusa w Jego tajemnicach: Wcielenia, Ukrzyżowania i obecności w Najświętszym Sakramencie oraz czci Najświętszej Maryi Panny i świętych Pańskich.

Ich cicha obecność jest szczególnie doniosła dzisiaj, gdyż pomaga bronić się przed zalewem spraw nieważnych i przemijających". Więcej na stronie Miasta i Gminy Skaryszew.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama