Nowy numer 33/2019 Archiwum

Grupa powołaniowa w pielgrzymce na Jasną Górę

Siedmiu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu wraz ks. Grzegorzem Lipcem, ojcem duchownym, tworzy grupę powołaniową. Towarzyszy ona pątnikom zmierzającym w diecezjalnej pielgrzymce na Jasną Górę.

Alumni i ks. Lipiec odwiedzają grupy, które na Jasną Górę pielgrzymują w kolumnie skarżyskiej. Głoszą konferencje ze świadectwem o powołaniu. Mówią o własnym doświadczeniu Pana Boga i relacji z Nim, opowiadają o życiu w seminarium.

- Chcemy być blisko ludzi, chcemy być z nimi podczas trudu pielgrzymkowego. Prosimy ich o modlitwę za kleryków, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu kapłaństwa, o umocnienie kapłanów i o nowe powołania do naszego seminarium - wyjaśnia ks. Lipiec.

Jutro, 9 sierpnia, po Mszy św. o godz. 8 na pielgrzymi szlak wyrusza ostatnia kolumna diecezjalnej pielgrzymki - opoczyńska. Grupa powołaniowa będzie im towarzyszyła.

- Świadectwo, że są młodzi ludzie, którzy poświęcili życie i wybrali Pana Boga, potrzebne jest nawet tym wierzącym, którzy idą na Jasną Górę - przekonuje Kacper Piotrowski-Stajniak, alumn 5 roku, który drugi raz idzie w grupie powołaniowej. - Można powiedzieć, że tworzymy ekipę do zadań specjalnych. Faktycznie w jedną grupę wchodzi 8 osób, które są pozytywnie nastawione do mówienia o Panu Bogu i zarażania miłością do Pana Boga. Ludzi to otwiera. Każdy z nas jest inny, każdy na swój sposób przeżywa Pana Boga i o Nim mówi. Ludzie do nas podchodzili. Rozmawiali z nami. Zadawali nam czasem niełatwe pytania o Kościół, opowiadali o swojej duchowej drodze, jak pogłębiają swoją relację z Panem Bogiem - dodaje alumn.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL