Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Modlitwa o beatyfikację sługi Bożego ks. Romana Kotlarza

W niedzielę 18 sierpnia przypada 43. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Romana Kotlarza, którego proces beatyfikacyjny prowadzi diecezja radomska.

Do modlitwy o beatyfikację sługi Bożego ks. Romana Kotlarza oraz o uproszenie łask za jego wstawiennictwem wszystkich diecezjan zachęca bp Henryk Tomasik. - Serdecznie zapraszam do wspólnego uczestniczenia w Mszy św. o łaskę beatyfikacji sługi Bożego ks. Romana Kotlarza, która będzie sprawowana 18 sierpnia o godz. 17 w kościele parafialnym pod wezwaniem MB Częstochowskiej w Pelagowie-Trablicach - zapowiada biskup.

Modlitwa o beatyfikację sługi Bożego ks. Romana Kotlarza:

Miłosierny Boże, Rządco i Panie narodów, uwielbiamy Cię za życie i gorliwą posługę kapłańską ks. Romana Kotlarza. Dziękujemy za jego "łaknienie i pragnienie sprawiedliwości", za pomoc niesioną potrzebującym, za odważną obronę praw Bożych i ludzkich, za towarzyszenie prześladowanym oraz za głoszenie z zapałem Ewangelii, aż do ofiary z samego siebie. Niech przykład jego miłości, zwyciężającej nienawiść, stanie się dla nas i kolejnych pokoleń światłem i wzorem do naśladowania. Udziel mi za jego przyczyną łaski ______, o którą pokornie proszę, a sługę Twego, ks. Romana Kotlarza, racz wynieść do chwały ołtarzy. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Uroczystości dla uczczenia 43. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Kotlarza odbędą się 18 sierpnia w Koniemłotach, rodzinnej parafii sługi Bożego (diecezja sandomierska), Radomiu oraz Pelagowie-Trablicach.

Program:

  • 9.30 - modlitwa, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy przy grobie ks. Kotlarza na cmentarzu parafialnym w Koniemłotach,
  • 9.40 - przemarsz do kościoła parafialnego,
  • 9.50 - złożenie kwiatów pod obeliskiem poświęconym ks. Kotlarzowi,
  • 10.00 - Msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Koniemłotach,
  • 16.30 - złożenie kwiatów i modlitwa przy kamieniu na rondzie ks. Romana Kotlarza w Radomiu,
  • 17.00 - Msza św. w kościele pw. MB. Częstochowskiej w Pelagowie-Trablicach,
  • 18.00 - przemarsz uczestników do plebanii - muzeum ks. Romana, złożenie kwiatów pod obeliskiem.

Uroczystości ku czci ks. Romana Kotlarza organizują: Zarząd Regionu Ziemia Radomska NSZZ "Solidarność", NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych Ziemia Radomska, parafia pw. MB Częstochowskiej w Pelagowie-Trablicach, parafia pw. WNMP w Koniemłotach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL