GN 42/2019 Archiwum

Warsztaty konserwatorsko-archiwalne w Radomiu

Będzie można uzyskać pomoc i fachową poradę m.in. na temat zabezpieczenia starych rodzinnych dokumentów i fotografii.

W poniedziałek, 30 września, Archiwum Państwowe w Radomiu zaprasza na warsztaty konserwatorsko-archiwalne, które rozpoczną się w siedzibie placówki przy ul. Wernera 7 o 17.00. Zakończenie warsztatów o 19.00.

W programie wykłady dotyczące sporządzania opisów archiwalnych, warunków ich przechowywania i konserwacji archiwów rodzinnych, a także praktyczne warsztaty dotyczące opisu i zabezpieczania archiwaliów na podstawie materiałów uczestników.

Radomskie Archiwum uczestniczy w projekcie Archiwa Rodzinne Niepodległej, realizowanym wspólnie przez Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych oraz archiwa państwowe. Jego celem jest zaangażowanie lokalnej społeczności do podzielenia się historią własnej rodziny, szczególnie z lat 1918-1939. W uruchomionym przez radomską placówkę Punkcie Konsultacyjnym można porozmawiać z pracownikami Archiwum na temat swoich rodzinnych skarbów, uzyskać fachową pomoc w ich prawidłowym rozpoznaniu oraz opisaniu.

We wtorek uruchomiono stronę internetową https://archiwarodzinne.gov.pl/. Udostępniony jest tam m.in. poradnik traktujący o tym, jak opisywać, zabezpieczać, a także tworzyć cyfrowe kopie rodzinnych pamiątek.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama