Nowy numer 44/2020 Archiwum

Tak wybieraliśmy do Sejmu i Senatu RP

Teren diecezji radomskiej obejmuje trzy województwa: łódzkie, mazowieckie i świętokrzyskiego. Wyniki wyborów parlamentarnych są podobne.

Wszędzie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Co szczególnie ważne, frekwencja była wyższa niż na terenie całego kraju.

Oto ostateczne wyniki:

Sejm RP

Okręg nr 10 (Piotrków Trybunalski)

Prawo i Sprawiedliwość - 194 658 głosów, 56,21 proc., 6 mandatów

Antoni Macierewicz, Robert Telus, Grzegorz Wojciechowski, Anna Milczanowska, Grzegorz Lorek, Małgorzata Janowska

Koalicja Obywatelska - 54 160 głosów, 15,64 proc., 1 mandat

Cezary Grabarczyk

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 37 930 głosów, 10,95 proc., 1 mandat

Anita Sowińska

Polskie Stronnictwo Ludowe - 36 151 głosów, 10,44 proc., 1 mandat

Dariusz Klimczak

Okręg nr 17 (Radom)

Prawo i Sprawiedliwość – 193 709 głosów, 57,8 proc., 6 mandatów

Dariusz Bąk, Radosław Aleksander Fogiel, Agnieszka Beata Górska,, Andrzej Kosztowniak,  Anna Kwiecień, Marek Suski

Koalicja Obywatelska – 57 449 głosów, 17,1 proc., 2 mandaty

Konrad Frysztak, Joanna Grażyna Kluzik-Rostkowska

Polskie Stronnictwo Ludowe – 34 185 głosów, 10,2 proc., 1 mandat

Mirosław Maliszewski

Okręg nr 33 (Kielce)

Prawo i Sprawiedliwość – 314 455 głosów, 55,1 proc., 10 mandatów

Michał Cieślak, Bartłomiej Dorywalski, Anna Maria Krupka, Andrzej Michał Kryj, Marek Kwitek, Krzysztof Bogdan Lipiec, Czesław Siekierski, Dominik Tarczyński, Piotr Sylwester Wawrzyk, Agata Katarzyna Wojtyszek, Zbigniew Tadeusz Ziobro

Koalicja Obywatelska – 94 880 głosów, 16,6 proc., 3 mandaty

Adam Zbigniew Cyrański, Marzena Okła-Drewnowicz, Bartłomiej Henryk Sienkiewicz

Sojusz Lewicy Demokratycznej – 56 699 głosów, 9,9 proc., 1 mandat

Andrzej Jan Szejna

Polskie Stronnictwo Ludowe – 56 289 głosów, 9,8 proc., 1 mandat

Czesław Adam Siekierski

Konfederacja – 33 895 głosów, 5,9 proc., 1 mandat

Krzysztof Bosak

Senat RP

Okręg 29 (Piotrków Trybunalski – m.in. powiaty: opoczyński, radomszczański)

Rafał Ambrozik - PiS, 83 024 głosy, 53,3 proc.

Okręg 49 (Radom – m.in. powiaty: białobrzeski, kozienicki, przysuski)

Stanisław Karczewski – PiS, 70 878 głosów, 63,1 proc.

Okręg 50 (Radom - powiaty: lipski, radomski, szydłowiecki, zwoleński oraz Radom)

Wojciech Skurkiewicz – PiS, 126 296 głosów, 57,45 proc.

Okręg 81 (Kielce – m.in. powiat konecki)

Jacek Władysław Włosowicz – PiS, 121 321 głosów, 64 proc.

Okręg 82 (Kielce – m.in. powiat skarżyski i starachowicki)

Jarosław Rusiecki– PiS, 87 428 głosów, 49,3 proc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama