Nowy numer 46/2019 Archiwum

Przed nami obrady Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży

Trzydniowe spotkanie odbędzie w Ośrodku Charytatywno-Edukacyjnym w Turnie koło Białobrzegów.

Gośćmi obrad będą bp Henryk Tomasik, ordynariusz radomski, od lat związany w duszpasterstwem młodzieży oraz bp Marek Solarczyk, delegat ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski.

W trakcie obrad Michał Kłosowski i Aleksandra Małochleb zdadzą relację z Forum Młodzieży w Rzymie.

Uczestnicy forum podejmą temat: "Jak być liderem, czego możemy się uczyć od świeckich korporacji". Pojawi się również temat obecności i znaczenia młodych podczas ostatnich Światowych Dni Młodzieży. Tej części obrad będzie towarzyszyło pytanie, czy katolicy są w gotowości? O tym będzie mówił ks. Jacek Grzybowski. Z kolei ks. Piotr Studnicki spróbuje odpowiedzieć na pytanie, jak odbudować osłabione zaufanie i nadszarpniętą wiarygodność Kościoła?

Uczestnicy forum drugiego dnia pojadą do Radomia, gdzie  spotkają się z prezydentem Radosławem Witkowskim, zapoznają się z życiem i działalnością ks. Romana Kotlarza, męczennika robotniczego protestu z czerwca 1976 roku.

Trzeciego dnia obrady forum zostaną m.in. poświęcone przygotowaniom do Światowych Dni Młodzieży w 2022 roku, które mają odbyć się w Lizbonie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama