Nowy numer 46/2019 Archiwum

Zmartwychwstanki zapraszają na jubileusz

Zgromadzenie Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego świętuje jubileusz 75-lecia swej posługi w Radomiu.

Mszy św. dziękczynnej w katedrze radomskiej o 12.30 przewodniczył będzie bp Piotr Turzyński. Siostry zmartwychwstanki zapraszają wszystkich do wspólnej modlitwy.

Podczas Eucharystii, razem z przełożoną prowincjalną s. M. Aurelią Adamczyk CR, będą dziękować Bogu za wszelkie łaski, dar życia i powołania sióstr posługujących w katedrze na przestrzeni tych lat dla dobra powierzonych im wiernych oraz prosić o świętość życia dla zmartwychwstanek żyjących współcześnie oraz o nowe powołania do zgromadzenia.

Siostry zmartwychwstanki trafiły do Radomia w czasie okupacji hitlerowskiej. Musiały opuścić Warszawę, gdyż ich dom został zbombardowany. W Radomiu znalazły ostoję. Przyjął je proboszcz parafii mariackiej (dziś katedralnej), ks. prał. Dominik Ściskała.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama