Nowy numer 49/2020 Archiwum

Bożonarodzeniowe życzenia bp. Henryka Tomasika

Z okazji uroczystości Bożego Narodzenia ordynariusz radomski kieruje do Czytelników "AVE Gościa Radomskiego" i wszystkich diecezjan świąteczne życzenia.

Drodzy Siostry i Bracia!

"Gdy wszystko było pogrążone w głębokim milczeniu, a noc w swym biegu dosięgła połowy drogi, wszechmocne Słowo Twoje, Panie, zstąpiło z nieba, z królewskiego tronu" - tak liturgia oktawy Bożego Narodzenia, nawiązując do Księgi Mądrości (por. Mdr 18,14-15), odczytuje prawdę, o której mówi Święty Jan: "Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami". Jezus Chrystus, Emmanuel - Bóg z nami, wchodzi w historię człowieka i pragnie zamieszkać w ludzkich sercach.

Syn Boży stał się człowiekiem. "Przez wcielenie swoje zjednoczył się jakoś z każdym człowiekiem. Ludzkimi rękami pracował, ludzkim myślał umysłem, ludzką działał wolą, ludzkim sercem kochał, urodzony z Maryi Dziewicy, stał się prawdziwie jednym z nas, we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu" - przypominał nam św. Jan Paweł II (Redemptor hominis, p. 8).

W atmosferze przenikniętej dziękczynieniem za Tajemnicę Wcielenia życzę Czytelnikom "Gościa Niedzielnego" dużo światła z nieba i głębokiego przeżywania prawdy, o której śpiewamy: "Bóg się rodzi, moc truchleje", "A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami". "Narodzony Boży Syn, Pan Wielkiego Majestatu, niesie dziś całemu światu odkupienie win". Życzę pokoju w sercu, o którym mówi wspaniała kolęda: "Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem". Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama