Nowy numer 32/2020 Archiwum

Maciej Żółtowski dyrektorem artystycznym orkiestry w USA

Przez 10 lat był dyrektorem naczelnym i artystycznym Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Teraz został dyrektorem artystycznym Catskill Symphony Orchestra w stanie Nowy Jork.

Był jednym z trzech kandydatów na stanowisko dyrektora Catskill Symphony Orchestra. Praktyczną częścią konkursu było poprowadzenie koncertu.

16 listopada 2019 r. w Oneonta w stanie Nowy Jork Maciej Żółtowski wystąpił z orkiestrą. W programie koncertu znalazły się: uwertura koncertowa „Bajka” Stanisława Moniuszki oraz I Koncert Fortepianowy i V Symfonia Piotra Czajkowskiego..

Po ogłoszeniu wyników na swoim profilu facebookowym M. Żółtowski napisał: „Stało się! Zaczynam nowy etap. Jestem zaszczycony wyborem muzyków, komisji konkursowej i zarządu Catskill Symphony Orchestra. Tym bardziej jestem dumny, że wyboru tego dokonano spośród ponad 70 wysoce wykwalifikowanych kandydatów. Podczas listopadowego koncertu (ze Stanisławem Moniuszką - a jakże!) miałem okazję współpracować ze znakomitym zespołem, tak pod względem artystycznym, jak i ludzkim. To była wielka przyjemność! Specjalne podziękowania dla Alex McDonald za znakomitą interpretację I Koncertu fortepianowego Czajkowskiego. Cieszę się na marcowy debiut w nowej, oficjalnej roli!”.

Działająca od ponad 60 lat Catskill Symphony Orchestra każdego roku prezentuje 5 koncertów symfonicznych dla ponad 3,5 tys. słuchaczy.

Maciej Żółtowski (ur. w 1971 r.) kompozytor, skrzypek, dyrygent i pedagog jako dyrektor muzyczny zadebiutuje 14 marca na dorocznym koncercie kabaretowym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama