Nowy numer 28/2020 Archiwum

Natalia Kosmowska laureatką festiwalu w Będzinie

Zdobyła I miejsce na 26. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Laureatka pochodzi z parafii pw. NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole.

Natalia I miejsce wyśpiewała w kategorii soliści - dzieci.  Wykonała dwa utwory: "Noel" grupy TGD i "Gdy się Chrystus rodzi ". Festiwal w Będzinie jest jednym z największych kolędowych przeglądów w Europie i jednym z największych amatorskich festiwali muzycznych w kraju.

Natalia mieszka w Opatkowicach (gmina Puławy). Jest uczennicą VI klasy Szkoły Podstawowej w Opatkowicach i III klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Puławach. Uczy się gry na pianinie.

- Rodzina państwa Kosmowskich jest bardzo muzykalna. Wiele razy przy różnych okazjach występowali całą rodziną i uświetniali uroczystości religijne i patriotyczne w naszym sanktuarium. Natalia już jako 3-letnie dziecko rozpoczęła swoją "karierę" muzyczną, śpiewając na koncercie kolęd w kościele parafialnym. Gratulując sukcesu Natalce i jej rodzicom, dziękuję za zaangażowanie w życie sanktuarium i za świadectwo wiary, jakie dają - mówi ks. Szymon Mucha, proboszcz parafii w Wysokim Kole.

Marzeniem Natalii był udział w programie The Voice Kids 3. Spełniła je. Odcinek z jej udziałem będzie można zobaczyć w telewizji 25 stycznia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama