Nowy numer 09/2020 Archiwum

Nagroda im. św. Kazimierza i Wielki Test Wiedzy o Radomiu

Podczas obchodów święta patrona Radomia - "Kazików" odbędzie się Wielki Test Wiedzy o Radomiu i przyznana zostanie Nagroda im. św. Kazimierza.

To będzie już 12. edycja Nagrody im. św. Kazimierza. Mogą ją otrzymać osoby, stowarzyszenia lub organizacje, które wykazały się w roku 2019 wybitnymi dokonaniami w dziedzinie popularyzacji historii i tradycji Radomia oraz dziedzictwa kulturowego miasta. Komisja Konkursowa szczególną uwagę zwraca na to, czy wskazane we wniosku działania i osiągnięcia kandydata dotyczą konkretnie minionego roku oraz jaka była liczba odbiorców podjętych przez niego inicjatyw.

Zgłoszenia kandydatów przyjmowane będą do 7 lutego tylko na właściwym wniosku, który można pobrać na stronie internetowej: www.resursa.radom.pl.

Kandydatury można zgłaszać osobiście - w siedzibie "Resursy Obywatelskiej" w Radomiu przy ul. Malczewskiego 16 lub przesłać za pośrednictwem poczty (decyduje data stempla pocztowego).

Wręczenie Nagrody im. św. Kazimierza odbędzie się w niedzielę 1 marca.

Od kilku lat stałym elementem "Kazików"  jest też Wielki Test Wiedzy o Radomiu. Podczas niego kilkadziesiąt trzyosobowych drużyn zgromadzonych w Resursie odpowiada na pytania dotyczące szerokiego spektrum funkcjonowania Radomia, jego historii i dnia współczesnego. Test składa się z czterech rund, po 15 pytań każda.

Tegoroczna edycja testu odbędzie się w niedzielę, 1 marca, o godz. 13 w sali widowiskowej "Resursy".

Zgłoszenia przyjmowane będą do 7 lutego br. pod adresem: zgloszenia@resursa.radom.pl. Powinny one zawierać personalia trzech osób tworzących drużynę, jej nazwę oraz telefon kontaktowy przynajmniej do jednego z członków zespołu. W ten sposób wyłonionych zostanie 10 drużyn. O tym, które z nich zasiądą na sali Resursy, by zmierzyć się z przygotowanymi przez OKiSz pytaniami, decyduje kolejność zgłoszeń.

Lista wszystkich drużyn, które 1 marca zmierzą się w VII Wielkim Teście Wiedzy o Radomiu, ogłoszona zostanie na stronie Resursy około połowy lutego br.

Regulamin testu oraz pytania z poprzednich edycji znajdują się na stronie www.resursa.radom.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama