Nowy numer 09/2020 Archiwum

Młodzież spotkała się z chorymi na nowotwory

To już tradycja, że gdy zbliżają się obchody Światowego Dnia Chorego, do Radomskiego Centrum Onkologii przychodzi młodzież z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej.

Młodzi odpowiadają na zaproszenie dyrekcji szpitala. W tym roku, pod kierunkiem katechety ks. Daniela Wiechecia, wikariusza parafii pw. Bożego Macierzyństwa NMP, uczniowie przygotowali program przybliżający nauczanie św. Jana Pawła II o chorych.

- Nie zabrakło wspólnych śpiewów. Razem z pacjentami i pracownikami Służby Zdrowia oraz dyrekcją uczciliśmy zbliżający się Światowy Dzień Chorego, który przypadnie 11 lutego, oraz obchodzony wczoraj Światowy Dzień Walki z Rakiem. Bardzo miły prezent zrobili pacjentom radomskiej onkologii państwo z Centrum Kultury w Wolanowie, którzy obdarowali każdego poduszkami uszytymi specjalnie na tę okazję - mówi ks. Wiecheć.

Światowy Dzień Walki z Rakiem obchodzony jest 4 lutego. Został ustanowiony na Światowym Szczycie Walki z Rakiem zorganizowanym pod egidą prezydenta Francji  i dyrektora generalnego UNESCO w lutym 2000 roku w Paryżu. Od 2005 roku Dzień Walki z Rakiem jest organizowany pod egidą Międzynarodowej Unii do Walki z Rakiem (International Union Against Cancer) - organizacji pozarządowej z siedzibą w Genewie.

Goście z Centrum Kultury w Wolanowie obdarowali każdego z pacjentów poduszkami uszytymi specjalnie na tę okazję.   Goście z Centrum Kultury w Wolanowie obdarowali każdego z pacjentów poduszkami uszytymi specjalnie na tę okazję.
Archiwum ks. Daniela Wiechecia
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama