Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pora na projekty do budżetu obywatelskiego 2021

Radomianie od jutra 15 lutego mogą zgłaszać projekty do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Przyjmowanie wniosków potrwa do 1 marca.

W przyszłym roku w Radomiu na realizację projektów w ramach budżetu obywatelskiego zostanie przeznaczonych 6,2 mln zł. Będą one podzielone na 4 kategorie: projekty do 50 tys. zł, od 50 tys. zł do 400 tys. zł, powyżej 400 tys. zł oraz projekty instytucjonalne.

- Zachęcam wszystkich do zgłaszania pomysłów na zmianę swojego najbliższego otoczenia. W całym mieście widzimy już efekty funkcjonowania budżetu obywatelskiego. To m.in. boiska, place zabaw, siłownie czy odnowione skwery. To także szereg wydarzeń kulturalnych czy działań promujących historię naszego miasta. Liczę na to, że w tym roku, podobnie jak w ubiegłych, nie zabraknie ciekawych pomysłów i w dalszym ciągu razem będziemy zmieniać nasze miasto - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Propozycje projektów do budżetu obywatelskiego 2021 może zgłosić każdy mieszkaniec Radomia przez stronę internetową www.konsultacje.radom.pl, na której do pobrania jest formularz zgłaszania projektów, oraz w punktach stałych:

  • w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego, ul. Kilińskiego 30 (pok. 19), w godz. 7.30-16.30,
  • w Biurze Rady Miejskiej, Rynek 1 (Ratusz), w godz. 7.30-15.30,
  • w Referacie Centrum Organizacji Pozarządowych, Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego, ul. Struga 1, w godz. 7.30-19,
  • w Referacie Komunikacji Społecznej, Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104), w godz. 7.30-15.30,
  • w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Rwańska 16, w godz. 8-16.

Wnioski będą przyjmowane także w punktach mobilnych.

Głosowanie potrwa od 1 do 21 czerwca, a listę zwycięskich projektów poznamy do 20 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama