Nowy numer 44/2020 Archiwum

Turniej "Gramy dla Kamyka" i koncert śpiewających lektorów z Katowic

Parafia MB Królowej Świata, PSP 33 oraz PSP nr 24 w Radomiu zapraszają na turniej halowej piłki nożnej, który wesprze Kamila Wurmańskiego.

Kamil, przez przyjaciół nazywany "Kamykiem", ministrant i oazowicz z radomskiej parafii księży filipinów, wytrwale walczy o powrót do pełni zdrowia po nagłej i niewytłumaczonej medycznie utracie przytomności i niedotlenieniu mózgu. Potrzebuje stałej pomocy i kosztownej rehabilitacji. To będzie 4. turniej ze wsparciem dla Kamila Wurmańskiego.

- Wydarzenie, któremu patronują bp Henryk Tomasik i prezydent Radomia Radosław Witkowski, odbędzie się 14 marca. Zaczniemy Mszą św. o zdrowie dla Kamila i za jego rodzinę w kościele MB Królowej Świata o godz. 8. Rozgrywki będą toczyć się na halach szkół podstawowych 33 i 24 (finały w PSP 33) - mówi filipin ks. Karol Warchoł, jedne z organizatorów turnieju.

Po rozgrywkach o godz. 14 odbędzie się część muzyczna w Oratorium św. Filipa Neri (ul. Grzybowska 22). Wystąpią lektorzy z Ministranckiej Wytwórni Muzycznej, znani z własnych wersji popularnych przebojów, do których dokładają swoje teksty mówiące o wierze i życiu ministranckim. MWM stworzy także drużynę piłkarską.

- Podczas całego wydarzenia zbieramy wraz z Fundacją Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" środki na rzecz Kamila. Trwa już także zbiórka na Facebooku. Dziś o godz. 18 ruszają zapisy drużyn. W tym roku może zagrać ich więcej dzięki drugiej hali. Dalsze informacje będą pojawiać się na Facebooku w wydarzeniu "Gramy dla Kamyka 2020"  - wyjaśnia ks. Warchoł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama