Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pielgrzymka w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II

Referat pielgrzymkowy Kurii Diecezji Radomskiej organizuje grupę diecezjalną na Narodową Dziękczynną Pielgrzymkę do Rzymu, która odbędzie się dla uczczenia 100. rocznicy urodzin papieża Polaka.

Pielgrzymka będzie trwała 8 dni - od 12 do 19 maja. Pątnicy odwiedzą Rzym, Padwę, Loreto, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte Sant`Angelo, Cascię i Asyż. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. na placu św. Piotra w Rzymie.

- W związku z 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II Konferencja Episkopatu Polski podjęła inicjatywę zorganizowania Narodowej Pielgrzymki do Rzymu dla uczczenia naszego wielkiego Polaka, któremu bardzo wiele zawdzięczamy. Na 17 maja jest przewidziane na placu św. Piotra spotkanie modlitewne z Mszą św. pod przewodnictwem papieża Franciszka - mówi ks. Daniel Swend, dyrektor referatu pielgrzymkowego.

Zapisy do 17 marca przyjmowane są za pośrednictwem e-maila: pielgrzymki.radom@ gmail.com lub pod numerem telefonu: 606 807 906.

- Na tę pielgrzymkę zapraszamy wszystkich, którzy chcą oddać cześć Janowi Pawłowi II, czyli tych, którym osoba papieża Polaka jest bliska i które oczywiście czują się na siłach, żeby podołać jej trudom. Jest to też szansa, żeby zobaczyć nie tylko miejsca, w których św. Jan Paweł II przez 27 lat sprawował najwyższą władzę w Kościele jako papież, ale również te, które są związane z wielkimi świętymi - zaprasza ks. Swend.


Szczegółowe informacje na: www.pielgrzymki.radom.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama