Nowy numer 47/2020 Archiwum

Trzy osoby zakażone koronawirusem w powiecie opoczyńskim

Zarażone osoby zostały odizolowane, a oddział chirurgiczny Szpitala Powiatowego w Opocznie, gdzie pracowały dwie z nich, został zamknięty.

Trwa ustalanie, z kim kontaktowali się zarażeni. Osoby te zostają skierowane na domowa kwarantannę.

- Niestety pojawiły się trzy przypadki koronawirusa w powiecie opoczyńskim. Cały czas jesteśmy w kontakcie ze służbami. Osoby zarażone zostały już odizolowane. Ustalamy łańcuch powiązań, z kim te osoby się kontaktowały, gdzie były w danej chwili w pracy. Wśród zarażonych są dwie pracownice naszego szpitala na oddziale chirurgicznym. Jeśli chodzi o personel medyczny, zostaną im pobrane próby na obecność koronawirusa. Oddział chirurgiczny jest zawieszony. Nie przyjmujemy pacjentów. Wszyscy, którzy będą chcieli skorzystać z oddziału chirurgicznego, muszą się kierować do innych szpitali - powiedział na antenie Radia Plus Radom Marcin Baranowski, starosta opoczyński.

Już kilka dni wcześniej Dariusz Kosno, burmistrz Opoczna, wystosował specjalny apel do mieszkańców:

"Szanowni Państwo, w związku z sytuacją epidemiologiczną wywołaną koronawirusem oraz jego gwałtownym rozprzestrzenianiem się, apeluję do wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Opoczno o to, abyście podeszli Państwo do sprawy bardzo poważnie. Chodzi o przestrzeganie podstawowych zasad higieny i reagowanie na wszystkie komunikaty wydawane przez najwyższe władze państwowe i te ukazujące się w mediach. Proszę Państwa, abyście, w ramach możliwości, nie wychodzili z domu, jeśli nie ma takiej potrzeby. Proszę również o ograniczenie kontaktów towarzyskich i unikanie miejsc będących skupiskami ludzi. Proszę dzieci i młodzież szkolną o to, byście pozostali w swoich domach. Czas wolny od zajęć w szkole nie jest czasem na wyjścia ze znajomymi. Bądźcie w tym zakresie sumienni i odpowiedzialni. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się w bardzo szybkim tempie. Od nas samych zależy, jaki przybierze ona scenariusz. Jeszcze raz proszę o dostosowanie się do zaleceń i komunikatów. Bądźmy odpowiedzialni za nas samych, nasze rodziny i nasze społeczeństwo."

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama