Nowy numer 14/2020 Archiwum

Msze św. w radomskim seminarium na czas epidemii

Każdego dnia sprawowane są dwie Msze św., jedna za służby walczące z epidemią koronawirusa, druga - za chorych, a także zmarłych.

O inicjatywie księży z seminarium mówi bp Piotr Turzyński, również mieszkaniec tego gmachu: - Dziś Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. To jest ten moment, w którym Pan Bóg przyszedł na ziemię. Przyjął ludzkie ciało, stał się bliski, a zarazem wszechmocny. Przychodzi, aby pomagać. W taką uroczystość - wobec tego, co dzieje się w Polsce i w świecie - w środowisku kapłanów mieszkających w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, a więc zarządu, wychowawców i wykładowców, pracowników kurii oraz mediów diecezjalnych, zrodziła się inicjatywa, żeby - poza tym, że każdego dnia gromadzimy się na wieczornym nabożeństwie przebłagalnym, z modlitwą różańcową i suplikacjami - każdego dnia celebrować dwie Msze św. Pierwszą sprawujemy, aby wesprzeć modlitewnie i wypraszać łaski dla lekarzy, pielęgniarek, wszystkich pracowników służby zdrowia oraz wszelkich służb walczących z koronawirusem. Wiemy, że oni są na pierwszym froncie walki i zagrożenia. Chcemy przekazać im także znak duchowej łączności i solidarności. Druga Msza św. sprawowana jest za chorych, prosząc o zdrowie dla nich i o zatrzymanie epidemii koronawirusa. Polecamy również zmarłych na skutek epidemii. Wystawiliśmy w jadalni  listę i księża zapisują się do sprawowania konkretnych Mszy św. - mówi bp Piotr.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama