Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pierwszy zgon zarażonego koronawirusem w województwie świętokrzyskim

Zmarły to 80-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Mężczyzna cierpiał na choroby współistniejące. Jest 14. ofiarą epidemii.

Był jednym z czterech pacjentów oddziału neurologicznego Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej zarażonych koronawirusem. Oddział został zamknięty we wtorek. Okazało się wtedy, że pielęgniarka pracująca w szpitalach w Skarżysku-Kamiennej i w Grójcu została zarażona koronawirusem. W reakcji na potwierdzone zarażenie pielęgniarki od 65 osób, w tym 48 pracowników szpitala i 17 pacjentów, pobrano próbki do badań. Wstępne wyniki potwierdziły zarażenie 4 osób. Zmarły jest jedną z nich. Zarażeni zostali ewakuowani do jednoimiennego szpitala w Starachowicach, natomiast personel szpitala będzie musiał przejść kwarantannę.

Na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano 14 potwierdzonych zakażeń koronawirusem (w tym jedna osoba zmarła).  37 osób jest hospitalizowanych, 3726 osób zostało poddanych kwarantannie, a 717 osób zostało poddanych nadzorowi epidemiologicznemu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama