Nowy numer 47/2020 Archiwum

Szpital na radomskim Józefowie dziękuje darczyńcom

Do placówki trafiają maseczki, rękawiczki, płyny dezynfekcyjne, a także ciepłe posiłki w ramach akcji #posiłekdlalekarza.

Szpital znalazł się w wyjątkowo trudnej sytuacji, gdy musiało dojść do relokacji pacjentów oddziału wewnętrznego, i w związku z zagrożeniem koronawirusem. Pacjenci z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem trafili do szpitali: w Kozienicach, Radomiu i w Warszawie. Oddział wewnętrzny I wznowi pracę po dekontaminacji. - Czekamy na wyniki kolejnych pobranych próbek. Dziś wysłaliśmy jeszcze 34 testy na obecność koronawirusa.  Praca w czasie epidemii nie jest łatwa. Jak każdy szpital, mamy problemy kadrowe, jednak na bieżąco szukamy rozwiązań. Na ten moment pozostałe oddziały w naszej placówce funkcjonują normalnie - informuje Karolina Gajewska, specjalista ds. kontaktów z mediami Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Rzeczniczka informuje również o dużej pomocy dla placówki: - Otrzymujemy duże wsparcie od osób prywatnych, które chcą szyć maski dla naszych pracowników. Do naszego szpitala trafiła pokaźna dostawa środków ochrony osobistej od jednego z przedsiębiorców Ziemi Radomskiej. Otrzymaliśmy w darze 10 tys. rękawiczek jednorazowych, 1,8 tys. sztuk maseczek ochronnych i płyny do dezynfekcji rąk. Dostaliśmy także 25 pięciolitrowych płynów do dezynfekcji oraz spory zapas ręczników papierowych od firmy Khap. Wspierają nas również pacjenci z Kliniki Psychiatrii Sądowej Instytutu Psychologii i Neurologii w Warszawie, którzy w ramach zajęć terapeutycznych szyją dla nas maski. Na rzecz zbiórki środków ochrony osobistej aktywnie działa radomianka Agata Nowicka, która poprzez grupę utworzoną na Facebooku zbiera dla nas maski, płyny do dezynfekcji, rękawiczki. Na nasze oddziały trafiają również maseczki uszyte przez inne radomskie krawcowe oraz morsów zrzeszonych w Ekipie Lodowcowej z Chlewisk. Ciepłe posiłki przywożą do nas radomskie restauracje, które działają w ramach akcji #posiłekdlalekarza. Otrzymujemy również ogromne wsparcie od kibiców RKS Radomiak, którzy dostarczyli nam m.in. artykuły spożywcze, gogle, rękawiczki jednorazowe. Dostaliśmy też maski uszyte przez Stowarzyszenie Przyjaciół Młodocina Większego i Osób Niepełnosprawnych "Pozytywni".

Szpital uruchomił specjalne konto bankowe, na które można wpłacać dobrowolne datki na rzecz pomocy. - Całość zebranych funduszy zostanie przeznaczona na zakup niezbędnych materiałów ochrony osobistej tzn. masek, kombinezonów, przyłbic, gogli ochronnych, środków do dezynfekcji rąk i powierzchni oraz aparatury medycznej (w tym respiratorów). Przyjmiemy każdą formę pomocy - prosimy też o darowizny rzeczowe. Wszystkim ludziom dobrej woli bardzo dziękujemy. Wsparcie z ich strony w tym trudnym czasie jest dla personelu naszego szpitala bardzo ważne i mobilizuje do walki z epidemią. Jesteśmy ogromnie za to wdzięczni. Dobrowolne datki prosimy wpłacać na konto bankowe Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego sp. z o.o., ul. J. Aleksandrowicza 5, 26-617 Radom, w opisie przelewu prosimy określić przeznaczenie: "na przeciwdziałanie COVID-19" nr konta bankowego: 85 1240 5703 1111 0000 4903 1548 - informuje K. Gajewska.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama