Rycerze Kolumba Rady 14004 i Domowy Kościół działający przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu zapraszają do całodziennej, indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
W kościele MB Częstochowskiej w Radomiu przy ul. Warneńskiej 10 od 15 lat, od śmierci Jana Pawła II, wierni w pierwsze niedziele miesiąca po Mszach św. adorują Najświętszy Sakrament. Niedzielna adoracja kończy się Apelem Jasnogórskim.
- W tym roku, który jest Rokiem Eucharystii, naszym duszpasterskim celem było uruchomienie w kościele adoracji całodziennej. Rozmawialiśmy o tym na spotkaniach grup parafialnych. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne miał prowadzić ks. prof. Henryk Witczyk. On miał przygotować parafię do adoracji. Ze względu na epidemię rekolekcje zostały odwołane, ale przyszli do mnie Rycerze Kolumba i przedstawiciele Domowego Kościoła. Powiedzieli, że to jest dobra okazja, by rozpocząć adorację właśnie w intencji ustania epidemii. Rycerze Kolumba rozpoczęli nowennę o ochronę życia przed świętem Zwiastowania Pańskiego. Równo z nowenną rozpoczęliśmy też wystawienie Najświętszego Sakramentu - opowiada proboszcz ks. kan. Wiesław Lenartowicz.
Najświętszy Sakrament wystawiony jest codziennie w bocznej kaplicy od porannej do wieczornej Mszy św.
- Jestem pełen podziwu dla rycerzy i oazy rodzin, bo oni sami to organizują, sami sporządzają harmonogram, prowadzą też każdego dnia wspólną modlitwę, np. o godz. 15 Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, higieny można się modlić przez cały dzień. To jest nasza odpowiedź na to, że nie możemy się gromadzić tłumnie na Mszach św. niedzielnych - mówi ks. Lenartowicz.
Wierni odmawiają modlitwę o ochronę w czasie pandemii, której tekst dostępny jest w kaplicy:
O Maryjo, która zawsze rozjaśniasz nasze drogi
jako znak zbawienia i nadziei.
Zawierzamy się Tobie, Uzdrowienie Chorych,
któraś pod Krzyżem uczestniczyła w bólu Jezusa,
trwając niezachwianie w wierze.
Kochająca Matko, Ty znasz nasze potrzeby.
Ufamy, że zatroszczysz się o nas tak,
jak w Kanie Galilejskiej.
Wstaw się za nami u Twego Syna Jezusa Chrystusa,
Boskiego Lekarza, za tymi, którzy chorują,
tymi, którzy są narażeni na chorobę
i tymi, którzy zmarli.
Proś również za tymi, którym powierzono
ochronę zdrowia i bezpieczeństwa innych,
a także za tymi, którzy opiekują się chorymi
oraz poszukującymi lekarstwa.
Pomóż nam, o Matko Bożej Miłości,
wypełnić wolę Ojca
i czynić to, czego nauczał nas Jezus,
który obarczył się naszym cierpieniem i dźwigał nasze boleści,
aby przez Krzyż doprowadzić nas
do chwały Zmartwychwstania. Amen.
Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać, Panno chwalebna i błogosławiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza, z Synem swoim nas pojednaj, Synowi swojemu nas polecaj, swojemu Synowi nas oddawaj. Amen.
Na podstawie modlitwy papieża Franciszka