GN 48/2020 Archiwum

Na Józefowie nie ma nowych zakażeń

- W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu nie ma nowych zakażeń koronawirusem. Dziś wpłynęło ok. 80 wyników testów pobranych w weekend - wszystkie są ujemne. Wczoraj pobrano kolejne 73 wymazy. Czekamy na wyniki – informuje Karolina Gajewska, rzecznik szpitala.

Stan zdrowia pracowników szpitala na radomskim osiedlu Józefów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, z którymi szpital ma kontakt, jest stabilny.

- Obecnie na oddziale wewnętrznym II przebywa 35 pacjentów, natomiast na oddziale neurologii leczone są 24 osoby. Wszyscy lekarze i pielęgniarki, którzy nie są na zwolnieniach lekarskich lub na kwarantannach, są w pracy. Zarząd szpitala na tę chwilę nie ma w planach zamknięcia żadnego z tych oddziałów. Nie jest też rozważana ewakuacja pacjentów - zapewnia K. Gajewska.

Jednakże sytuacja we wszystkich oddziałach jest bardzo trudna. - Brakuje personelu medycznego do pracy. Zarząd placówki oraz jej pracownicy dokładają wszelkich starań, by radomianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości mieli dostęp do świadczeń zdrowotnych - informuje rzecznik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama