Nowy numer 49/2020 Archiwum

Nowe przypadki zachorowań w szpitalu na Józefowie

Dziś Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu odnotował dwie kolejne osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Są to osoby z oddziałów, gdzie zostało już stwierdzone ognisko epidemiologiczne. Jedna z personelu medycznego i jeden pacjent. Pierwsza osoba jest już izolowana, natomiast pacjent został przewieziony do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

- Na ten moment, oprócz trzech pielęgniarek oraz jednego lekarza z grupy 16 osób przekierowanych przez wojewodę mazowieckiego do pracy w naszym szpitalu, nie pojawił się nikt więcej. Obecnie na zwolnieniach lekarskich bądź opiece na małoletnie dziecko lub na kwarantannach przebywa ponad 500 osób z całego personelu szpitala. Sytuacja na poszczególnych oddziałach na ten moment jest bez zmian. Rozpoczęła się wymiana pacjentów pomiędzy szpitalami - przesyłani są pacjenci ujemni, my przekazujemy dodatnich - mówi Karolina Gajewska, specjalista ds. kontaktów z mediami w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zamówił dla szpitala na Józefowie 5 respiratorów wysokiej klasy na oddział anestezjologii i intensywnej terapii, 7 aparatów do dezynfekcji pomieszczeń wraz z zestawem środków biobójczych oraz 150 pięciolitrowych baniek płynów do dezynfekcji.

- To wsparcie jest dla nas bardzo ważne, szczególnie respiratory, które są priorytetowe w leczeniu pacjentów niewydolnych oddechowo, a z takimi dolegliwościami mogą zmagać się chorzy na COViD-19. Pomagają nam również osoby prywatne lub firmy, które ofiarowują nam maseczki, w tym profesjonalne maski FFP3, płyny do dezynfekcji, przyłbice, soki, wody, artykuły spożywcze, owoce oraz posiłki (obiady). Wszystkim bardzo dziękujemy. Otrzymujemy również darowizny pieniężne z przeznaczeniem na zwalczanie COVID-19 - podkreśla K. Gajewska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama