GN 48/2020 Archiwum

Szpital na Józefowie w Radomiu informuje

Dziś Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu odnotował kolejne 2 osoby z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa.

To osoby  ze zlokalizowanych wcześniej ognisk epidemiologicznych.

- W tym momencie  przebywa u nas jeszcze 25 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Zarząd podejmuje wszelkie starania, aby przetransportować pacjentów do szpitala zakaźnego, jednak przewożona jest bardzo niewielka liczba chorych ( dzis jeden) - informuje Karolina Gajewska, specjalista ds. kontaktów z mediami w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

- Otrzymaliśmy dostawę 5 tys. masek z filtrem FFP3 i FFP2 oraz 500 kombinezonów barierowych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. To bardzo ważny i pożądany środek ochrony osobistej personelu medycznego. Daje prawie stuprocentową gwarancję bezpieczeństwa, a w związku z brakami kadrowymi szpital nie może sobie pozwolić na jeszcze większe uszczuplenie personelu. Placówka czeka na dostawę 5 respiratorów wysokiej klasy na oddział anestezjologii i intensywnej terapii, 7 aparatów do dezynfekcji pomieszczeń wraz z zestawem środków biobójczych oraz pokaźną dostawę płynów do dezynfekcji. Te zakupy sfinansuje urząd marszałkowski. To urządzenia i materiały niezbędne w walce z COViD-19. Szpital nadal czeka na dostawę obiecanych środków ochrony osobistej z Ministerstwa Zdrowia - mówi pani Karolina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama