Nowy numer 48/2020 Archiwum

Świątynia będzie zamknięta. Ksiądz z koronawirusem

Chodzi o kościół św. Jadwigi na osiedlu Akademickim w Radomiu.

Duszpasterze piszą na facebookowym profilu parafii: "Kilka dni temu informowaliśmy, że jeden z nas miał kontakt z osobą zarażoną. Dziś otrzymaliśmy wynik badań, który niestety okazał się pozytywny. Dla zwiększenia bezpieczeństwa kościół zostaje zamknięty dla wiernych, w liturgii uczestniczyć będą tylko osoby z Duszpasterstwa Akademickiego, z którymi duszpasterze akademiccy byli w ostatnim czasie w stałym i bezpośrednim kontakcie".

Kapłani informują, że czują się dobrze, ale zdają sobie sprawę, że mogą stanowić potencjalne zagrożenie i postanawiają zostać w mieszkaniach.

W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 10.30 i 18.00 sprawował będzie ks. Mariusz Wilk, duszpasterz akademicki. Będą to Eucharystie bez udziału wiernych z zewnątrz. Obie będą transmitowane. Pozostałe Msze św. księża odprawią w swoich mieszkaniach.

Duszpasterze zaznaczają przy tym: "Na każdym etapie aktywności zachowaliśmy bardzo dużą staranność (forma spowiedzi z zachowaniem dystansu 3 m między spowiednikiem i penitentem, dezynfekowanie palców po Komunii świętej, szybka forma odwiedzin u chorych i każdorazowa dezynfekcja rąk)."

Kierują również prośbę: "Osoby, które miały bezpośredni kontakt z duszpasterzami (Ks. Marek, ks. Michał, ks. Łukasz, diakon Paweł) w dniach od 30.03 (od godz. 16.00) do 6.04 mogą zgłaszać się pod numer telefonu: 48 380 10 19 i 48 380 18 15, gdzie zostaną podane wstępne informacje i przekazane do Sanepidu, gdzie podjęte zostaną kolejne decyzje.

Jest dla nas ogromnym bólem, że bez naszej winy mogliśmy się stać źródłem zagrożenia dla Was. Pozostajemy w modlitwie i bardzo o nią prosimy.

Ks. Marek, ks. Łukasz, ks. Michał, dk Paweł”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama