Nowy numer 47/2020 Archiwum

Pomoc rządowa dla regionu radomskiego

Przed Domem Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy w Radomiu odbyła się konferencja prasowa posła Marka Suskiego i wicewojewody Artura Standowicza.

Poświęcona była kwestii pomocy rządu w walce z koronawirusem. Marek Suski przedstawił konkretne działania rządu na rzecz Domów Pomocy Społecznej oraz instytucji działających pomocowo.

- Jest tego sporo, ale to dopiero pierwszy etap. Dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie naszych obywateli. Z tego miejsca chciałbym podziękować panom wojewodzie i wicewojewodzie, którzy udzielają ogromnego wsparcia, ale też wojsku, a więc panu ministrowi Skurkiewiczowi. Dzięki zaangażowaniu chociażby "terytorialsów", dostarczane są żywność czy środki czystości dla wielu jednostek - powiedział poseł.

Z kolei Artur Standowicz przedstawił listę działań wojewody mazowieckiego na rzecz jednostek leczniczych. - Codziennie do wojewody wpływa wiele próśb w zakresie pomocy dla przeróżnych placówek. Do wszystkich tych wniosków podchodzimy bardzo poważnie. Staramy się wszystkie te wnioski realizować i pomagać. Pomoc od wojewody można zamknąć w takich trzech płaszczyznach: finansowa, rzeczowa i osobowa - powiedział wicewojewoda.

Pełna lista działań rządowych i wojewody: Wykaz działań rządu i wojewody mazowieckiego

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama