Nowy numer 47/2020 Archiwum

Bp Henryk Tomasik prosi o modlitwę o deszcz

Ordynariusz radomski odpowiada na apel abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

W specjalnym komunikacie pasterz Kościoła radomskiego prosi duszpasterzy o włączenie do Modlitwy wiernych, w Mszach Świętych celebrowanych w niedziele i dni powszednie, intencji z prośbą o deszcz, a także o skierowanie do wiernych prośby, aby w indywidualnych modlitwach zanosili do Pana Boga tę intencję.

Księża otrzymali również specjalne pozwolenie, by w Mszach św. w dni powszednie okresu Wielkanocy, zamiast kolekty z dnia, mogli odmawiać specjalną kolektę "o deszcz". - Pomóżmy w ten sposób naszym rolnikom. Już za kilka dni rozpoczną się nabożeństwa majowe. Bardzo proszę, abyśmy także podczas tej modlitwy dołączali modlitwę o deszcz - mówi bp H. Tomasik.

Abp Stanisław Gądecki zaapelował do wszystkich wiernych o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz. "Nasz kraj dotyka dzisiaj także susza, która niesie z sobą kolejne trudności. Jej skutkiem setki tysięcy hektarów uprawnych są zagrożone zniszczeniem a wszystko to będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraj" - napisał w liście przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Modlitwa o deszcz (kolekta w Mszale rzymskim, s. 167”)

Boże, w Tobie żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, ześlij nam obfity deszcz, abyśmy posiadając dostateczne środki do życia doczesnego, z większą ufnością ubiegali się o dobra wieczne. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama