Nowy numer 47/2020 Archiwum

Wolontariusze rozwożą zupę potrzebującym

Około 100 gorących posiłków dziennie wydaje sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej.

W kuchni Centrum "Ostra Brama" im. bł. Jana Pawła II, które znajduje się przy sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej, od poniedziałku do soboty przygotowywane są gorące posiłki, które trafiają do potrzebujących.

- W sanktuarium zawsze staraliśmy się okazywać miłosierdzie poprzez wydawanie posiłków ludziom potrzebującym. Kiedy rozpoczęła się pandemia na chwilę zostało to wstrzymane. Potem odezwały się głosy, że trzeba by pomóc nie tylko tym ludziom, którzy mogą do nas przyjść i odebrać posiłek, ale też seniorom i niepełnosprawnym, którzy boją się wychodzić z domu, ale też nie mają możliwości, aby do nas dotrzeć - wyjaśnia ks. prał. Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium.

Przygotowywanie posiłków możliwe jest dzięki wsparciu Zakładów Metalowych Mesko i prywatnych sponsorów. Około 40 osób przychodzi do sanktuarium po zupy. 60 porcji rozwożonych jest po całym mieście.

- Cieszy mnie bardzo to, że znaleźli się wolontariusze, którzy zdecydowali się rozwozić te zupy po mieście. W akcję zaangażowały się Wojska Obrony Terytorialnej. Przyjeżdżają z Kielc i rozwożą zupy po mieście. Potrzebujący sukcesywnie się zgłaszają. Są to ludzie starsi, niepełnosprawni i ci, którym brakuje środków do życia. Zaczęliśmy od 46 porcji, a dzisiaj mamy około 60. Wozimy od poniedziałku do soboty. Po 40 takich posiłków przychodzą do nas ludzie potrzebujący. Wydajemy około 100 zup i chleb do tego - mówi ks. Karbownik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama