Nowy numer 47/2020 Archiwum

Bp Henryk Tomasik prosi o wspieranie mediów diecezjalnych

Ordynariusz radomski podziękował za pracę dziennikarzy katolickich redakcji w czasie pandemii i wyraził radość z powrotu papierowej wersji "Gościa Radomskiego AVE".

W cotygodniowej audycji "Kwadrans dla Pasterza", emitowanej na antenie Radia Plus Radom, bp Henryk Tomasik zachęcił wiernych do wsparcia mediów diecezjalnych. Podziękował dziennikarzom Radia Plus Radom i "Gościa Niedzielnego" za wiele pracy w okresie pandemii.

- Potrzebne są media katolickie, które pokazują Ewangelię, naukę Kościoła i wydarzenia religijne. Media te uczestniczą w ewangelizacji naszego środowiska i parafii. Dziękuję za kształtowanie świadomości, ale przede wszystkim wiary czytelników i słuchaczy. Cieszę się, że wraca w wersji papierowej nasz "Gość Radomski AVE". Tak dużo jest dzisiaj różnych dyskusji. Nam potrzebna jest informacja, a niekiedy i uzasadnienie. Słowo drukowane pozwala na to, by na chwilę się zatrzymać, popatrzeć jeszcze raz na tekst czy argumentację. Dziękuję za tę pracę i proszę wszystkich o wsparcie dla naszych mediów diecezjalnych, w których pracują osoby świeckie, mające rodziny. To pomoc ludziom, którzy zdecydowali się na wyznanie swojej wiary przez zaangażowanie w tę formę pracy - powiedział biskup Tomasik.

Ordynariusz mówił również o "odmrażaniu Kościoła" i przypomniał o obowiązku Komunii św. wielkanocnej i spowiedzi. - Jeśli w sercu jest wiara, która kształtuje życie, to każdy z nas będzie szukał możliwości, by spełnić te obowiązki. To będzie tzw. odmrażanie Kościoła, podobnie jak to się dzieje w gospodarce. Niech nam towarzyszy świadomość, co to znaczy być chrześcijaninem w tych trudnych sytuacjach - podkreślił  bp Henryk Tomasik.

Bp Henryk Tomasik prosi o wspieranie mediów diecezjalnych   Pusta katedra w Wielki Czwartek podczas Mszy Krzyżma Świętego. ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama