Nowy numer 47/2020 Archiwum

Dobre informacje z medycznej placówki w Radomiu

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym został utworzony punkt pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testów na obecność SARS-CoV-2.

Dobre wieści płyną z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu – to już kolejny dzień, kiedy nie odnotowano tam żadnych przypadków zakażeń na koronawirusa. Dzięki temu Oddziały pracują normalnie.

- Od 1 kwietnia do 13 maja na 16 oddziałach leczonych było 1505 pacjentów. W tym samym okresie na jedynej w Radomiu porodówce, która pracuje w naszym szpitalu, urodziło się 174 dzieci, a na oddziale ginekologiczno-położniczym hospitalizowanych było 268 pacjentek – informuje Karolina Gajewska, rzecznik szpitala.
W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym został utworzony punkt pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testów na obecność SARS-CoV-2. Jest on ulokowany w jednym z namiotów przed szpitalnym oddziałem ratunkowym. Podstawą do wykonania wymazu w punkcie pobrań będzie otrzymany przez pacjenta sms z sanepidu w 12 dniu kwarantanny ze wskazaniem wykonania tego badania.
Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 17.00 w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne  od 9.00 do 11.00. Kontakt telefoniczny do punktu: kom. 608 481 123 (nr ten będzie aktywny tylko do 21 maja włącznie), natomiast od piątku 22 maja do punktu będzie można dzwonić pod nr tel. 48 361 48 28. Telefonować będzie można tylko i wyłącznie w godzinach pracy punktu.
- Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu rozpoczął prace nad wprowadzeniem profesjonalnych rutynowych oznaczeń przeciwciał do wirusa SARS-CoV-2. To nowość w skali całego kraju. To bardzo ważne badanie uzupełniające diagnostykę koronawirusa. Posiadanie przeciwciał może oznaczać, że badana osoba jest uodporniona na korona wirusa – podkreśla Gajewska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama