Nowy numer 48/2020 Archiwum

Muzeum w Radomiu zaprasza na wystawę w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

- Ekspozycja bardzo ciekawa. Powstała dzięki ogromnemu zaangażowaniu filatelisty Kazimierza Gołębiowskiego - mówi Adam Duszyk, pełnomocnik ds. tworzenia Muzeum Historii Radomia.

W 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprasza do obejrzenia wystawy znaczków pocztowych „Jan Paweł II - droga do świętości”.

- Wystawa wspaniała i bardzo ciekawa. Powstała dzięki ogromnemu zaangażowaniu filatelisty Kazimierza Gołębiowskiego. Na wystawie niemal w całości znajdują się jego zbiory - powiedział Adam Duszyk, pełnomocnik ds. tworzenia Muzeum Historii Radomia.

- Wszystkie eksponowane znaczki dotyczą św. Jana Pawła II. Dlaczego ta wystawa? Dlatego, że jest 100. rocznica urodzin jednego z największych Polaków, a to wymaga od nas wielkiego hołdu i podziękowania za to, co ten święty zrobił dla całego świata podczas swojego tak bogatego pontyfikatu - powiedział K. Gołębiowski.

Znaczki dokumentują 104 pielgrzymki, które papież Polak odbył.

- Zbiór znaczków zakończyłem na kanonizacji w kwietniu 2014 roku. Tam jest kawałek historii udokumentowanej od pierwszej pielgrzymki w 1979 roku na Dominikanę i do Meksyku do 2004 roku do Lourdes - zapewnia filatelista.

Jak poinformował K. Gołebiowski, Poczta Polska na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II wydała znaczki, które już się ukazały. W poniedziałek, 18 maja, będzie można kupić w Urzędzie Pocztowym przy radomskim dworcu znaczek i okolicznościową kartę pocztową na której znajduje się radomska katedra.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama