Nowy numer 43/2020 Archiwum

Konkurs wspomnień pt. "Historia z mojej pamięci"

Chodzi o zapis wspomnień dotyczących historii oraz tradycji regionu świętokrzyskiego, własnych i zasłyszanych z opowieści dziadków, czasem pradziadków, rodziców lub innych członków rodziny.

Do udziału w konkursie, który potrwa do 9 października, zaprasza organizator - Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. - Zachęcamy wszystkich do spisania "Historii z mojej pamięci" (mojej, twojej, każdego) - mówi Jolanta Białek, kierownik Działu Edukacji OMPiO. Organizatorzy liczą, że w ten sposób uda się ocalić od zapomnienia przodków, miejsca, wydarzenia albo przedmioty w domu lub w otoczeniu, które były świadkami minionych zdarzeń.

- W naszej pamięci przechowujemy historie własne i zasłyszane z opowieści dziadków, czasem pradziadków, rodziców lub innych członków rodziny. Dotyczą ważnych i mniej ważnych wydarzeń, które składają się na naszą wspólną pamięć. To nie jest konkurs stricte literacki. I nie walory literackie będą w nim oceniane. Chodzi o zapis wspomnień dotyczących historii oraz tradycji regionu świętokrzyskiego. Mamy nadzieję, że w ten sposób rozwiniemy wiedzę o dziejach naszego regionu, poznamy nieznanych dotąd uczestników przeszłych wydarzeń, dowiemy się, kim byli, co robili, co było dla nich ważne. Takie małe historie składają się na historię wielką. One je tworzą, choć nie znajdziecie ich w podręcznikach czy encyklopediach. Podzielcie się swoją pamięcią z nami - zachęca J. Białek. 

Autorzy najlepszych wspomnień otrzymają cenne nagrody pieniężne. Regulamin i ważne informacje na stronie www.ompio.pl. Pytania można kierować do J. Białek: jolanta.bialek@zamkowa3.pl lub (41) 367 68 01.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama