Nowy numer 49/2020 Archiwum

Trwa rekrutacja na studia w Instytucie Teologicznym w Radomiu

Instytut proponuje 5-letnie magisterskie studia teologiczno-katechetyczne i 3-semestralne podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne.

W związku z potrzebą przygotowania osób świeckich i zakonnych do pracy w katechezie szkolnej Instytut Teologiczny w Radomiu pod patronatem Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie proponuje 5-letnie magisterskie studia teologiczno-katechetyczne i 3-semestralne podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne z przygotowaniem pedagogicznym.

- Ukończenie studiów, w zależności od ich rodzaju, umożliwia uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela religii: w przedszkolach i szkołach podstawowych  po studiach podyplomowych, w szkołach średnich po studiach magisterskich. Absolwenci teologii mogą uzupełnić przygotowanie pedagogiczne i katechetyczne, np. brakujące przedmioty katechetyczne oraz praktyki. Osoby, które nie są zainteresowane uczeniem religii w szkołach, mogą w naszym Instytucie pogłębić swoją wiedzę teologiczną - wyjaśnia ks. prof. KUL dr hab. Stanisław Łabendowicz, dyrektor Instytutu.

Studenci studiów magisterskich mogą ubiegać się o pomoc materialną w formie: stypendium socjalnego, stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych, stypendium rektora dla najlepszych studentów oraz zapomogi.

Dokumenty można składać do 18 września 2020 roku w sekretariacie Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej (26-600 Radom, ul. Malczewskiego 1). Więcej informacji na stronie internetowej: www.itradom.eu oraz pod numerem telefonu: (48) 330 91 82.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama