Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Bp Henryk Tomasik prosi o modlitwę w intencji księży seniorów

Źródło koronawirusa w Domu Księży Seniorów w Radomiu pojawiło się na początku lipca.

Wtedy to obecność patogenu wykryto u jednego z księży. W Domu Księży Seniorów mieszka 32 kapłanów emerytów. - U kilkunastu wynik okazał się pozytywny. Księża, u których wystąpiły objawy, zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego w Radomiu. Pięciu, z wynikiem pozytywnym, którzy czuli się dobrze, pozostało w domu. Dom Księży Emerytów został poddany kwarantannie, a opiekę medyczną sprawuje Radomski Szpital Specjalistyczny - informuje ks. prał. Edward Poniewierski, kanclerz kurii biskupiej.

Od czasu wykrycia zakażeń trzech kapłanów zmarło w szpitalu. - Przebywa tam jeszcze siedmiu innych duchownych z Domu Księży Seniorów, zarażonych koronawirusem. Stan trzech z nich jest bardzo ciężki, pozostali wracają do zdrowia - mówi kanclerz.

Bp Henryk Tomasik na antenie Radia Plus Radom zwrócił się z apelem do wszystkich wiernych o modlitwę w intencji kapłanów seniorów, zwłaszcza kapłanów z Domu Księży Seniorów w Radomiu i zakażonych koronawirusem.

- To pokolenie kapłanów, które zbudowało wiele nowych kościołów w naszej diecezji. To pokolenie oczekuje naszej wdzięczności. W latach 80. i 90. ubiegłego wieku w wielu parafiach powstawały nowe kościoły. Chylę czoło przed ks. bp. Edwardem Materskim, przed całym pokoleniem kapłanów, którzy wchodzili na puste pole, nie mieli nawet miejsca zamieszkania. Nie było żadnej kaplicy i budowali najpierw kaplice, potem kościoły. To pokolenie wymaga naszej wdzięczności, oczekuje naszej wdzięczności. To jest nasze zadanie, aby wyrazić naszą wdzięczność tym księżom, tym bardziej, że właśnie ci księża, którzy teraz spędzają swój czas w Domu Księży Seniorów, jeszcze pomagają w parafiach. To, że zachorowali, to jest owoc tego, że pojechali do parafii. Zastępowali proboszcza, pomagali proboszczowi. A teraz potrzebują bardzo intensywnej pomocy medycznej. Bardzo proszę o modlitwę w intencji naszych księży seniorów - powiedział ordynariusz radomski.

Dom Księży Emerytów w Radomiu mieści się w jednym ze skrzydeł Wyższego Seminarium Duchownego. Placówka posiada osobne wejście, kaplicę, kuchnię i stołówkę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama