Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rozpoczyna się XXI Tydzień św. Krzysztofa

Będziemy modlić się za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne podróże i wspierać misjonarzy.

Z okazji wspomnienia patrona kierowców i podróżnych, św. Krzysztofa, w Kościele w Polsce w dniach 19–26 lipca jest obchodzony XXI Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną akcją "Św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr".

Inicjatywa, zapoczątkowana przez MIVA Polska kieruje się w stronę misji Kościoła na krańcach świata, wszędzie, gdzie głoszą Ewangelię polscy misjonarze i misjonarki. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w akcji i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie na ten cel 1 grosza za każdy przejechany kilometr.

Na stronie diecezji radomskiej jej administrator ks. Stanisław Piekielnik napisał: "W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych, będziemy się modlić za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie".

Nie chodzi o to, by co do kilometra liczyć przejechany dystans, ale o to, by wesprzeć akcję darem serca, czy to podczas święcenia pojazdów, czy wpłacając darowiznę na konto fundacji.

Akcja umożliwiła realizację 91 projektów w 34 krajach świata na zakup 297 różnych pojazdów dla misjonarzy. Na pojazdy MIVA Polska przekazała pomoc w wysokości 3 450 336 zł i 49 gr. 

W związku z rozpoczynającym się Tygodniem św. Krzysztofa asp. Ewelina Stróżka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu tak powiedziała dla Radia Plus Radom: - Nie możemy wsiadać do samochodu z myślą, że ktoś nad nami czuwa, tak naprawdę to my prowadzimy i to nasza noga spoczywa na pedale gazu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama