Były tradycyjne wieńce na Mszy św. i spotkanie przy kościele.
W homilii wikariusz ks. Paweł Górowski dziękował rolnikom za trud pracy na roli i za przykład przywiązania do tradycji i wiary.
W kolegiacie św. Bartłomieja zorganizowano tradycyjne dożynki. W tym roku gospodarzem uroczystości byli mieszkańcy Dzielnej, jednej z wiosek należących do parafii. - Z serca dziękuję wszystkim mieszkańcom Dzielnej za przygotowanie naszych parafialnych dożynek, a to podziękowanie składam na ręce sołtysa i gospodarzy dożynek. Dziękuję także wszystkim wioskom naszej parafii, które przygotowały dożynkowe wieńce. Tradycji stało się zadość. A o przygotowanie i poprowadzenie przyszłorocznych dożynek proszę Różannę - powiedział ks. kan. Jan Serszyński, proboszcz parafii kolegiackiej.
Po Mszy św. gospodarze dożynek zaprosi na plac przykościelny. Tutaj, tradycją lat ubiegłych, "ośpiewano" duszpasterzy, dziękując im za pracę w parafii. Zespół gospodyń i gospodarzy z Dzielnej wyśpiewał również przywiązanie do swej wioski, jej piękno i wyjątkowość. Przygotowano także poczęstunek: wędliny i ciasta, którymi częstowano parafian.
Wieńce dożynkowe można podziwiać. Stoją w różnych miejscach kościoła. Wykonane zostały z tego, co rodzą miejscowe pola i sady. Nawiązują w swej formie do aktualnych spraw dziejących się w Kościele i ojczyźnie. Wieniec przygotowany przez mieszkańców Dzielnej przypomina 100. rocznicę Cudu nad Wisłą, zwycięstwa nad bolszewikami, które przyszło za przyczyną Matki Bożej.