Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Koronawirus w kolejnej szkole

Zakażenie potwierdzono u jednego z nauczycieli w PSP nr 20 w Radomiu.

Na kwarantannie znalazło się kilkadziesiąt osób, w tym nauczycieli, uczniów i członków ich rodzin.

Jak Informuje Urząd Miejski w Radomiu: "Za zgodą sanepidu w szkole wprowadzono nauczanie hybrydowe. Kwarantanną zostali objęci uczniowie sześciu klas oraz nauczyciele mający bezpośredni kontakt z zakażoną osobą. PSP nr 20 będzie pracowała w trybie hybrydowym od 12 do 17 września".

Jednocześnie magistrat informuje, że o przedłużenie takiej formy pracy nie wystąpiły PSP nr 4 i 13, gdzie wprowadzono je wcześniej po wykrytych zarażeniach.

W związku z tym, że PSP nr 20 leży na terenie parafii św. Stefana (os. Idalin) i pozostaje pod opieką duszpasterską i katechetyczną tej wspólnoty, ks. Andrzej Jędrzejewski, proboszcz parafii, opublikował poniższe ogłoszenie na parafialnym Facebooku: "W dniu dzisiejszym (11.09) ks. Kamil otrzymał informację z sanepidu o pozytywnym wyniku na obecność koronawirusa. Od pojawienia się pierwszych objawów, tj. od środy, ks. Kamil był w »samoizolacji«. Gdyby ktoś miał w ostatnim czasie bezpośredni kontakt z ks. Kamilem, prosimy o szczególniejszą obserwację swojego zdrowia i w razie pojawienia się niepokojących objawów o zwrócenie się do służb medycznych lub sanitarnych. Całą parafię, w szczególności ks. Kamila, polecamy modlitwie".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama