Nowy numer 42/2020 Archiwum

Ks. Adrian Jakubiak diecezjalnym asystentem KSM

Z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży związał się jeszcze przed wstąpieniem do seminarium.

Ks. Adrian Jakubiak pochodzi z parafi św. Jana (fara) w Radomiu. Święcenia kapłańskie przyjął w 2010 roku. Obecnie jest wikariuszem opoczyńskiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

- Z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży związałem się jeszcze przed wstąpieniem do seminarium. Potem było mi zawsze bliskie. Jako wikariusz w parafii Szydłówek udało się nam z tamtejszym parafialnym oddziałem KSM stworzyć dynamiczną wspólnotę młodych - mówi ks. Jakubiak

Młodzi organizowali różne akcje, w tym festyny charytatywne dla ratowania  ciężko chorych. Oddziaływali na inne oddziały. Brali czynny udział w różnych wydarzeniach organizowanych przez diecezjalne KSM.

- Cieszę się, że oddział KSM w Szydłówku także po moim odejściu z parafii nadal wspaniale funkcjonuje, formując młodych. Młodzież może znaleźć w Kościele różne wspólnoty, które pomogą im dojrzewać w wierze i w społeczeństwie, bazując na wartościach opartych na Ewangelii. Wśród nich Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wyróżnia się mocnym rysem przywiązania do patriotyzmu i tradycji, które naszej ojczyźnie towarzyszyły przez wieki - mówi nowy asystent.

Ks. Adrian cieszy się, że w parafii, gdzie jest wikariuszem, już zawiązuje się kolejny parafialny oddział KSM i że taka wspólnota młodych powstała ostatnio w parafii Libiszów koło Opoczna.

Nominację ks. Adrian Jakubiak przyjął z rąk bp. Henryka Tomasika.   Nominację ks. Adrian Jakubiak przyjął z rąk bp. Henryka Tomasika.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama