Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Wolontariusze z PSP nr 32 w Radomiu wspierają uzdolnioną młodzież

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu przy PSP nr 32 w Radomiu kwestowali na rzecz fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która wspiera uzdolnioną młodzież z mniej zamożnych rodzin.

W najbliższą niedzielę 11 października po raz 20. obchodzić będziemy Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem: "Totus Tuus!". Wtedy przed kościołami prowadzona będzie zbiórka na rzecz stypendystów fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Wolontariusze z PSP nr 32 już dzisiaj wyszli na ulice Radomia, by zbierać datki na rzecz uzdolnionych młodych z mniej zamożnych rodzin, by mogli rozwijać swoje talenty. Towarzyszyli im opiekunowie: Paulina Skórnicka, Aneta Stefańska, ks. Karol Piłat i Ewa Mężyk.

- To jest nasza 13. kwesta publiczna. Kwestujemy, bo chcemy pomagać. Uczniowie to uwielbiają, bo wiedzą, po co to robią. W tym roku zbieramy datki na osiedlu Planty i w parku Kościuszki - wyjaśnia E. Mężyk, katechetka i opiekunka stypendystów FDNT w diecezji radomskiej.

Amelka Wykrota kwestowała po raz drugi. Mówi, że chętnie bierze udział w takich akcjach, a ludzie chętnie wrzucają datki do puszek. - Kwestujemy, bo w ten sposób możemy komuś pomóc i zrobić mu przyjemność - przyznaje.

Po raz pierwszy w kweście uczestniczył ks. Karol Piłat, wikariusz w radomskiej parafii Chrystusa Nauczyciela i katecheta w PSP 32. - W czasie pandemii nie jest łatwo zorganizować kwestę. Musi być zgoda rodziców, potrzebne jest zaangażowanie dzieci, ale okazało się, że spora grupa uczniów wyszła dzisiaj na ulice i zbiera pieniądze, które wesprą ubogą młodzież. To ich uczy przede wszystkim pomagania innym osobom, otwierają się na potrzeby drugiego człowieka, na uboższego człowieka - mówi ks. Piłat.

Kwestują na rzecz fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", bo chcą pomagać.   Kwestują na rzecz fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", bo chcą pomagać.
Marta Deka /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy