Nowy numer 2/2021 Archiwum

Za życiem - telebimowa akcja Akcji Katolickiej

W kilku miejscach Radomia można przeczytać znamienne wypowiedzi św. Jana Pawła II oraz sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Bilbordy wyświetlane są na czterech telebimach Radia Rekord do wtorku, 10 listopada włącznie. A to te miejsca: przy Centrum M1, dworcu PKP (ul. Traugutta przy aptece), róg ul. Maratońskiej i Limanowskiego oraz skrzyżowanie ulic 1905 Roku i Młodzianowskiej.

Akcji towarzyszy apel podpisany przez Teresę Połeć, prezesa Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, reprezentującą tenże zarząd, oraz księży Andrzeja Jędrzejewskiego i Grzegorza Wójcika, diecezjalnych asystentów kościelnych Akcji Katolickiej.

Oto jego treść:

"Jako katolicy szanujemy konstytucyjne prawo każdego obywatela do protestów i wyrażania swoich poglądów. Jednak z wielkim ubolewaniem obserwujemy ataki demonstrantów na nasze kościoły i pomniki, oraz skrajnie wulgarne, często bluźniercze hasła dominujące w manifestacjach. Taki rodzaj protestu stanowczo potępiamy.

Akcja telebimowa ma na celu »wyartykułowanie głosu za życiem«.

Chcemy podkreślić, że nie mamy prawa do tego, aby kontestować prawo do życia jakiejkolwiek istoty ludzkiej, niezależnie od tego, w jakim okresie swojego rozwoju się znajduje. Odwołujemy się do prawa polskiego stanowionego, cytując fragment ustawy z 6 stycznia 2000 roku o Rzeczniku Praw Dziecka, jak również bardziej fundamentalnego prawa naturalnego, cytując św. Jana Pawła II oraz sługę Bożego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. 

Skierowaliśmy także prośbę do członków Akcji Katolickiej o włączenie się w modlitwę »Różaniec do granic nieba«.

Aby przez przebłaganie Boga, za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzenie cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone ratować Polskę i świat przed konsekwencjami grzechów.

Jeśli z obawy o zdrowie lub z innych przyczyn, nie będzie możliwa wspólna modlitwa w kościele, włączmy się w tę modlitwę we własnych domach, tworząc wielką duchową wspólnotę ze wszystkimi, którzy w naszej Ojczyźnie i dla Jej ratowania podejmują tę inicjatywę".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama