Nowy numer 4/2021 Archiwum

Tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19 w Radomiu

Decyzja zapadła. Będzie nim nowo wybudowane Centrum Rehabilitacji w Radomiu.

Pierwotna propozycja wskazywała na Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji położony naprzeciw nowego Centrum Rehabilitacji. Potem pojawiła się propozycja, by taki szpital powstał właśnie w nowym Centrum Rehabilitacji, długo oczekiwanym w Radomiu.

Placówka w przyszłości ma być częścią Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Tochtermana. Obecnie przybędzie około 100 dodatkowych miejsc dla chorych na COVID-19.

Centrum Rehabilitacji to nowy obiekt, którego budowa właśnie dobiega końca. Gdyby nie pandemia, to w najbliższym czasie zostałby tutaj przeniesiony zakład rehabilitacji z ul. Giserskiej oraz specjalistyczne poradnie i pracownie badań diagnostycznych.

Utworzenie tymczasowego szpitala wesprze Totalizator Sportowy, a prace ruszą od przyszłego tygodnia. - Nowy szpitalny budynek jest pod względem technicznym najlepiej przygotowany do tego, by pacjentom z COVID-19 zapewnić jak najlepszą opiekę - podkreśla Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Zagospodarowanie pomieszczeń dla chorych na COVID-19 planowane jest także w starym budynku przy ul. Giserskiej. - Chcemy maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię. W sumie spodziewamy się, że powstanie około stu dodatkowych miejsc dla chorych na COVID-19 - wyjaśnia Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Budowa Centrum Rehabilitacji rozpoczęła się niespełna 2 lata temu. Koszt inwestycji wyniósł 45,5 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama