Nowy numer 3/2021 Archiwum

Serce na nakrętki przed miejskim basenem "Opoczyńska fala"

Zysk ze sprzedaży plastikowych korków i nakrętek zostanie przekazany na pomoc potrzebującym.

Organizatorem dobroczynnej akcji jest Stowarzyszenie WyGramy Opoczno. To początek, bo w ramach złożonego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego w przyszłym roku takich serc stanie w mieście więcej.

"Dzięki pomysłowi, który podpatrzyliśmy w zeszłym roku w mediach społecznościowych, postanowiliśmy, że w Opocznie również stanie serce, pojemnik na nakrętki. Pomysł udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu kilku osób" - piszą na swym profilu w mediach społecznościowych organizatorzy.

Stowarzyszenie WyGramy Opoczno, którego prezesem jest Krystian Kuligowski, zostało zarejestrowane w lutym 2019 roku. Za cel stawia sobie promowanie muzyki i sztuki, również ludowej, propagowanie działań na rzecz promocji kultury oraz tradycji. Ale to nie wszystko. WyGramy Opoczno stawia również na działalność społeczną i dobroczynną na rzecz dzieci, ochrony środowiska, zdrowia i praw zwierząt oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Miesiąc temu Dariusz Kosno, burmistrz Opoczna, dziękował stowarzyszeniu za akcję nasadzenia kilkunastu drzew miododajnych przy ul. Granicznej i ul. Harcerzy, tym samym włączając się w akcję "Opoczno przyjazne pszczołom". Rok temu w ramach akcji "Zadbaj o to, czym oddycha Twoje dziecko", prowadzonej przez Stowarzyszenie WyGramy Opoczno, do szkół podstawowych działających na terenie Opoczna trafiły oczyszczacze powietrza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama