Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ojciec Święty Franciszek dziękuje bp. Henrykowi Tomasikowi

Pismo z Watykanu jest odpowiedzią na list uczestników XX Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, która odbyła się w październiku 2020 roku na Jasną Górę.

Biskup radomski Henryk Tomasik był duszpasterzem Rodziny Szkół Jana Pawła II, która gromadzi ponad 1200 placówek z Polski i zagranicy.

Oto treść listu:

"Ekscelencjo, Czcigodny Księże Biskupie,

Jego Świątobliwość Franciszek za moim pośrednictwem na ręce Księdza Biskupa dziękuje za list z 8 października br. oraz za przekazane w nim informacje o zgromadzeniu się przed Obliczem Jasnogórskiej Pani Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

W odpowiedzi pragnę przypomnieć słowa Świętego wypowiedziane do ludzi młodych: »Drodzy chłopcy i dziewczęta, podążajcie z entuzjazmem swych młodych serc za Chrystusem. Tylko On może uciszyć lęk człowieka. Patrzcie na Jezusa głębią waszych serc i umysłów! On jest waszym nieodłącznym Przyjacielem (…) Wiara w Chrystusa i nadzieja, której On jest mistrzem i nauczycielem, pozwalają człowiekowi odnieść zwycięstwo nad samym sobą, nad wszystkim, co w nim jest słabe i grzeszne, a zarazem ta wiara i nadzieja prowadzą do zwycięstwa nad złem i skutkami grzechu w otaczającym nas świecie. Chrystus wyzwolił Piotra z lęku, który owładnął jego duszę na wzburzonym morzu. Chrystus i nam pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile w życiu, jeżeli z wiarą i nadzieją zwracamy się do Niego o pomoc. Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się (Mt 14,27). Mocna wiara, z której rodzi się nadzieja, cnota tak bardzo dziś potrzebna, uwalnia od lęku i daje mu siłę duchową do przetrwania wszystkich burz życiowych. Nie lękajcie się Chrystusa! Zaufajcie Mu do końca! On jedyny ma słowa życia wiecznego (por. J 6,68). Chrystus nie zawodzi«. (Homilia w czasie liturgii Słowa podczas spotkania z młodzieżą, Poznań, 3 czerwca 1997 r.)

Niech powyższa zachęta realizuje się w życiu ludzi młodych i ich rodzinach. Na codzienny trud przekraczania siebie w duchu Ewangelii Jezusa Chrystusa Ojciec Święty, wdzięczny za dar modlitwy w intencjach Jego posługi Kościołowi powszechnemu, Waszej Ekscelencji i wszystkim uczestnikom XX Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II z serca udziela Apostolskiego Błogosławieństwa.

W Chrystusie

abp Edgar Peña Parra, Substytut Sekretariatu Stanu w Watykanie".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama