Nowy numer 8/2021 Archiwum

Najważniejsze wydarzenia w diecezji w 2020 roku

Internauci docenili zaangażowanie terytorialsów w walce z pandemią.

Podsumowując 2020 rok przygotowaliśmy na stronie internetowej obszerną galerię zdjęć przypominających wiele wydarzeń, które miały miejsce w naszej diecezji. Głosowanie na najważniejsze z nich zakończyło się 17 stycznia o północy, a nasi czytelnicy oddawali głosy do ostatniej chwili. Najwięcej lajków – 985 – zebrało zdjęcie ilustrujące obchodzone w Radomiu Święto Wojsk Obrony Terytorialnej. To niewątpliwy ukłon internautów w stronę tych, którzy tak bardzo angażowali i angażują się w walkę z pandemią – terytorialsów.

Rowerowa pielgrzymka Akcji Katolickiej z Radomia na Jasną Górę.   Rowerowa pielgrzymka Akcji Katolickiej z Radomia na Jasną Górę.
Marta Deka /Foto Gość

Kolejne wydarzenia z największą liczbą lajków to: Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej z Radomia na Jasną Górę (870), Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki (800), Tydzień Społeczny w Radomiu (632) oraz noworoczne spotkanie Akcji Katolickiej w Jedlni (630). Widać tu wzorem lat ubiegłych dominację wydarzeń organizowanych przez Akcję Katolicką.

Rowerowa pielgrzymka Akcji Katolickiej do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.   Rowerowa pielgrzymka Akcji Katolickiej do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
Tydzień Społeczny w Radomiu.   Tydzień Społeczny w Radomiu.
Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

 

Noworoczne spotkanie Akcji Katolickiej w Jedlni.   Noworoczne spotkanie Akcji Katolickiej w Jedlni.
Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Okno Życia w Starachowicach to kolejne wydarzenie w ścisłej czołówce tych najważniejszych w diecezji. Swój głos oddały 424 osoby.

Okno Życia w Starachowicach   Okno Życia w Starachowicach
Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Wydarzenia na kolejnych miejscach to: w kościele MB Częstochowskiej w Radomiu modlitwa o ustanie pandemii, organizowana przez Rycerzy Kolumba w Radomiu comiesięczna publiczna różańcowa modlitwa mężczyzn, zakończenie II Synodu Diecezji Radomskiej oraz nocne, pielgrzymki kobiet i mężczyzn do Błotnicy.

Dziękujemy bardzo za odpowiedź na nasz apel i udział w głosowaniu.

Choć głosowanie już się zakończyło, zachęcamy tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, do obejrzenia naszej galerii zdjęć i przypomnienia sobie, co też się przez ten rok wydarzyło. Galeria do obejrzenia tutaj.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama