Nowy numer 8/2021 Archiwum

XV Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych Szydłowiec - Wąchock

W związku z obostrzeniami, obchody 158. rocznicy wybuchu powstania styczniowego będą miały ograniczony charakter.

Mimo to patriotyczna impreza odbędzie się, a uczestnicy przemierzą szlak podobny, jak w latach poprzednich. Roman Burek, komendant marszu, przypomina o koniecznych obostrzeniach i ograniczeniach: - Składanie kwiatów i zapalanie zniczy rozłożone w czasie odbywać się będzie przez pojedyncze delegacje. Obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie odległości. Odwołane zostają zawody strzeleckie, natomiast konkurs historyczny przeprowadzony będzie w innym możliwym terminie, o czym powiadomimy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Program:

22 stycznia, piątek

Godz. 15.30, Szydłowiec - Msza św. w intencji ojczyzny i powstańców styczniowych. Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci przez delegacje i członków Związku Strzeleckiego.

23 stycznia, sobota

Godz. 11.00, Kierz Niedźwiedzi (mogiła powstańcza) - składanie kwiatów i zapalenie zniczy przez delegacje i członków Związku Strzeleckiego.

Godz. 15.00, Mirzec - złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy Pomniku Niepodległości oraz na grobie Józefa Prendowskiego przez delegacje i członków Związku Strzeleckiego.

24 stycznia, niedziela

Godz. 11.30, Wąchock - złożenie kwiatów przed tablicą i pomnikiem Mariana Langiewicza przez delegacje i członków Związku Strzeleckiego.

Godz. 12.00 - Msza św. w intencji ojczyzny i powstańców styczniowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama