Nowy numer 8/2021 Archiwum

Bp Marek Solarczyk zachęca do owocnego przeżycia Wielkiego Postu

Swój apel ordynariusz radomski kieruje najpierw do kapłanów.

Ordynariusz radomski będzie przewodniczył Mszy św. w Środę Popielcową, rozpoczynającą okres Wielkiego Postu. Celebra sprawowana będzie w katedrze o godz. 18.

Bp Marek Solarczyk poprowadzi także pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej w radomskiej katedrze. Odbędzie się ono w piątek, 19 lutego o godz. 17.15. Ten dzień i ta modlitwa ma swą szczególną intencję: wynagrodzenie za grzechy seksualnych nadużyć wobec nieletnich.

Zapraszając do adoracji i modlitwy, która wobec pandemii nie odbędzie się w formie dnia pokutnego kapłanów, jaki miał miejsce w ubiegłych latach, bp Marek zachęca ich do godzinnej adoracji  Najświętszego Sakramentu i innych postanowień.

Komunikat ordynariusza do kapłanów diecezji radomskiej z okazji rozpoczynającego się liturgicznego okresu Wielkiego Postu:

"Drodzy Kapłani Diecezji Radomskiej! Za kilka dni rozpoczniemy Wielki Post. Ten wyjątkowy czas niesie wiele duszpasterskich wyzwań związanych z oddaną posługą wiernym w trudnym czasie nadal trwającej epidemii. Pamiętajmy, że jest to okres pokuty, w którym pragniemy pogłębić nasze życie duchowe i z jeszcze większą gorliwością służyć Bogu we wspólnocie Kościoła Radomskiego. Zachęcam wszystkich kapłanów naszej diecezji do podjęcia wielkopostnych postanowień: godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy różańcowej i praktyki piątkowego postu. Niech duchowa troska przyniesie obfite owoce Bożej łaski w naszej posłudze. Niech będzie umocnieniem na drodze wiary naszych wspólnot parafialnych i przygotuje nas na ofiarne przeżycie rozpoczynającego się 11 kwietnia Jerycha Różańcowego w naszej diecezji. Niech wstawiennictwo Matki Bożej i świętego Józefa umacnia nas w oddanym pełnieniu woli Boga.

Wasz biskup Marek".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama