Nowy numer 23/2021 Archiwum

Słowo bp. Marka Solarczyka na rozpoczęcie modlitewnego Jerycha Rodzin

W niedzielę 11 kwietnia o godz. 11.30 rozpocznie się całodobowa modlitwa w intencji rodzin. Obejmie wszystkie parafie diecezji i potrwa do późnej jesieni.

Mszy św. na rozpoczęcie ustawicznej modlitwy w intencji rodzin w sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie będzie przewodniczył bp Solarczyk.

Z okazji tego modlitewnego przedsięwzięcia ordynariusz radomski wystosował specjalne słowo. Oto jego treść:

"Droga wspólnoto Kościoła Radomskiego!

W dniu 11 kwietnia 2021 roku rozpoczniemy w naszej diecezji Jerycho Rodzin. Od Niedzieli Miłosierdzia do Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, przez 32 tygodnie, będzie trwała modlitwa w kolejnych dekanatach, parafiach, naszych rodzinach. Pragniemy odnowić naszą wiarę i zawierzyć Bogu nasze życie.

Nasze dzieło będzie miało swój początek w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie, a cudowny wizerunek Świętej Rodziny będzie towarzyszył naszej modlitwie na każdym etapie, aż do zakończenia w katedrze radomskiej pod wezwaniem Opieki Najświętszej Maryi Panny.

Naszej Orędowniczce, Matce Kościoła i Rodziny, zawierzam ten wyjątkowy czas działania Bożej Łaski. Niech posługa duszpasterzy objawi ufność i przyniesie oddanie na wzór Św. Józefa. Niech Opieka Matki Bożej będzie wsparciem dla wszystkich rodzin i całej wspólnoty diecezjalnej. W tajemnicach radosnych będziemy zawierzać ofiarną miłość małżonków, oddaną troskę rodziców o wychowanie dzieci i młodzieży oraz umocnienie jedności w rodzinach. W tajemnicach światła będziemy dziękować za bogactwo duchowych darów we wspólnocie diecezjalnej, zaangażowanie tak wielu osób w liczne dzieła ewangelizacyjne, za wspólnoty formacyjne i modlitewne oraz różne dzieła charytatywne. Rozważając tajemnice bolesne, będziemy odnawiali naszą wrażliwość na duchowe dary, jakie nasi bracia i siostry przeżywają w łączności z Bogiem w tajemnicy choroby i cierpienia. W tajemnicach chwalebnych będziemy prosili o umocnienie naszego radomskiego Kościoła w mocy Ducha Świętego i zawierzymy Miłosierdziu Bożemu, tych którzy zakończyli już drogę ziemskiego życia.

Moi Drodzy! Wiemy, że własnymi siłami nie będziemy mogli naśladować Świętej Rodziny w umiłowaniu Boga i wypełnieniu Jego woli. Dlatego wspólnie prośmy Matkę Bożą o opiekę nad nami i przez Jej wstawiennictwo poświęćmy Bogu siebie i wszystkich, z którymi pragniemy przeżywać wspólnotę życia i wiary.

Wasz biskup Marek"

Bezpośrednią transmisję z rozpoczęcia Jerycha Rodzin w sanktuarium  Studziannie przeprowadzi Radio Plus Radom.

Przypominamy program pierwszego tygodnia Jerycha Rodzin. Potem będziemy systematycznie informowali o kolejnych etapach ustawicznej modlitwy w intencji rodzin.

Studzianna - 11 kwietnia (niedziela),
Mroczków - 11/12 kwietnia (niedziela/poniedziałek),
Sołek - 12/13 kwietnia (poniedziałek/wtorek),|
Białaczów - 13/14 kwietnia (wtorek/środa),
Żelazowice i Libiszów - 14/15 kwietnia (środa/czwartek),
Opoczno, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - 15/16 kwietnia (czwartek/piątek),
Opoczno, parafia św. Bartłomieja i Kraśnica - 16/17 kwietnia (piątek/sobota),
Opoczno, parafia NMP Królowej Polski - 17/18 kwietnia (sobota/niedziela).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama