Nowy numer 38/2021 Archiwum

Pakiet maseczek dla parafii i podopiecznych Caritas

Do magazynu Caritas przy ul Kościelnej w Radomiu trafiło 1 mln maseczek chirurgicznych i medycznych.

Maseczki przekazała firma PW ART.MAS EXP-IMP Jacek Bińczyk & Wojciech Bińczyk Sp.j. znajdująca się przy ul. Żółkiewskiego 64 w Radomiu. Firma to eksporter, importer i producent odzieży i akcesoriów BHP oraz rękawic i obuwia ochronnego.

Przy ich przekazaniu była Marta Sibilska, specjalista do spraw marketingu w P.W. ART.MAS Sp.j., EXPORT – IMPORT.  – Działamy nie tylko lokalnie, ale i za granicą. Zajmujemy się produkcją odzieży roboczej. Przekazaliśmy dziś 1 mln maseczek jednorazowych chirurgicznych i medycznych dla Caritas Diecezji Radomskiej, w ramach darowizny – mówi pani Marta. Za ten cenny dar dziękuje ks. kan. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas. – Wyrażam wdzięczność za przekazanie tak dużej ilości maseczek. Na pewno będzie to znacząca pomoc na potrzeby walki z COVID-19. Spróbujemy tymi maseczkami uposażyć w sposób szczególny osoby potrzebujące z naszej diecezji. Postaramy się, by w każdej parafii pakiet takich masek się pojawił – mówi ks. Robert. Podkreśla również, że będzie to znaczna pomoc w walce z pandemią oraz pokazanie sceptykom, że również Caritas, ale przez to i Kościół jest przygotowany na przyjęcie wiernych do pomieszczeń zamkniętych, a takimi są kościoły. - Staramy się, jako diecezja zadbać o naszych wiernych - podkreśla dyrektor. Jak dodaje, maseczki trafią także do innych podopiecznych Caritas m.in. do mieszkańców Domu dla bezdomnych Caritas Diecezji Radomskiej.

Ks. Robert Kowalski przy pudłach z maseczkami w magazynie przy ul. Kościelnej.   Ks. Robert Kowalski przy pudłach z maseczkami w magazynie przy ul. Kościelnej.
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama