Zapisy na wakacyjne rekolekcje oazowe

Ruch Światło-Życie diecezji radomskiej dla uczestników rekolekcji przygotował 690 miejsc w kilku ośrodkach. Do udziału w wakacyjnych oazach zaprasza dzieci i młodzież.

Tegoroczne oazy odbędą się od końca czerwca do początku sierpnia w Baryczy, Kałkowie, Solcu, Dąbrówce, Lubomierzu i Sandomierzu.

- Wakacyjne rekolekcje Ruchu Światło-Życie pozwalają nie tylko pogłębić relację z Panem Bogiem, ale też dojść do pewnej prawdy o sobie jako człowieku. Do udziału w nich zapraszamy dzieci i młodzież. W zależności od wieku przygotowaliśmy dla nich Oazy Dzieci Bożych, Oazy Nowej Drogi i Oazy Nowego Życia. Organizujemy też turnus dla uczniów szkół średnich i studentów, którzy nie mieli do tej pory formacji oazowej - mówi animator Kuba Gregorczyk.

Zapisy prowadzone są od 12 maja do 10 czerwca, od poniedziałku do piątku od 10.00 do 16.00 w ośrodku oazowym, który mieści się w budynku Kurii Diecezji Radomskiej przy ul. Malczewskiego 1 w Radomiu.

Kartę uczestnictwa można pobrać na stronie internetowej: www.radom.oaza.pl. Tam i na Facebooku znajdują się również terminy wakacyjnych oaz dla dzieci i młodzieży. - Z wypełnioną kartą i zaliczką należy przyjść do naszego ośrodka. Można wcześniej zadzwonić, by dowiedzieć się, czy są wolne miejsca - mówi s. Małgorzata Kobylarz, diecezjalna moderator ruchu, która wszelkich informacji o oazowych rekolekcjach udziela pod nr. telefonu: 512 171 460.

Ruch Światło-Życie dla uczestników rekolekcji przygotował 690 miejsc. - Indywidualne zapisy rozpoczynają się 12 maja. Zachęcam, żeby wcześniej zgłaszać się do swojego księdza moderatora w parafii. Księża zgłaszają do 12 maja wszystkich uczestników ze swojej parafii, a przy zapisach liczy się kolejność zgłoszeń - wyjaśnia animatorka Anna Kurowska, podobnie jak Kuba zaangażowana w przygotowanie wakacyjnych rekolekcji. - Jesteśmy spragnieni spotkań. Pandemia sprawiła, że byliśmy odcięci od kontaktu z innymi ludźmi. Jesteśmy już przemęczeni świecącymi w nasze oczy ekranami i warto by było doświadczyć wspólnoty, nawiązać prawdziwe relacje, a nie tylko wirtualne - dodaje Anna.

W ubiegłym roku ze względu na pandemię nie było oaz wyjazdowych. Organizowane były przy parafiach. - Po ich zakończeniu docierały do nas pozytywne głosy, ale taka forma nie zastąpi rekolekcji wyjazdowych, zamkniętych, kiedy opuszczamy naszą codzienność, żeby spotkać się z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Wierzymy, że w tym roku się odbędą i będziemy mogli znowu być wszyscy razem, jak to jest od 50 lat, by spotkać się we wspólnocie przy Chrystusie. Pierwsze oazy w diecezji sandomierskiej, której częścią jest obecna diecezja radomska, odbyły się w 1971 roku w Radomiu i Smardzewicach - mówi ks. Krzysztof Dukielski, diecezjalny moderator Ruchu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..